Super League 2 Μόνη πρώτη η Καρδίτσα -Αποτελέσματα

Η Αναγέννηση Καρδίτσας είναι μόνη πρώτη στην κορυφή της μετά τη νίκη επί του Αιολικού, ενώ ο Λεβαδειακός πήρε σπουδαίο διπλό στο Πανθεσσαλικό με τον Συμελίδη στο 93′.Η ΑΕΛ πήρε σημαντικό τρίποντο κόντρα στον Ηρακλή, επικρατώντας 1-0 στην AEL FC Arena.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας ξεπέρασε το εμπόδιο του Αιολικού στην τρίτη αγωνιστική και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής στον Α’ όμιλο με το δεύτερο εντός έδρας σερί τρίποντο με 3-1.

Οι Θεσσαλοί άνοιξαν το σκορ στο 34ο λεπτό με τον Βερνάρδο, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Ο Αιολικός ισοφάρισε με τον Μανούσο στο 61ο λεπτό, ωστόσο επτά λεπτά μετά ο Ξύδας έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σταμόπουλος με κεφαλιά στο 88ο λεπτό.

Η Κοζάνη πανηγύρισε ιστορική νίκη κόντρα στον Μακεδονικό, καθώς ήταν η πρώτη στην επάνοδό της στη Β’ Εθνική κατηγορία. Η ομάδα του Άγγελου Διγκόζη επικράτησε 2-0, πετυχαίνοντας δύο γκολ στο πρώτο μέρος.

Ο Μανώλης Καλλέργης άνοιξε το σκορ στο τέταρτο λεπτό και ο αρχηγός Ξενοφών Πάνοςέκανε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 32ο λεπτό.

• ΠΑΟΚ Β’ – ΑΕΚ Β’ 1-0
  • ΑΕΛ – Ηρακλής 1-0
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Αιολικός 3-1
  • Κοζάνη – Μακεδονικός 2-0
  • Νίκη Βόλου – Λεβαδειακός 0-1