Super League 2 – Α’ όμιλος: Ισοπαλία η Λάρισα, ήττα Καρδίτσας

Ξανά μακριά από τις νίκες έμεινε η ΑΕΛ  καθώς αυτή τη φορά αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Μακεδονικό στο AEL FC Arena για την πέμπτη αγωνιστική.

Το τελικό σκορ διαμόρφωθηκε στο δεύτερο μέρος. Οι βυσσινί προηγήθηκαν στο 49′ με τον Ηλιάδη και ο Τσαμούρης διαμόρφωσε το τελικό σκορ για τους Θεσσαλονικείς.Η Κοζάνη ξεπέρασε το εμπόδιο της Αναγέννησης Καρδίτσας, επικρατώντας 1-0. Το χρυσό γκολ για την ομάδα του Άγγελου Διγκόζη πέτυχε ο Σπύρος Νάτσος με εύστοχο χτύπημα πέναλι στο 69ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Σαλαμούρα.

Η Νίκη Βόλου πέρασε από το Πολύκαστρο σε ένα παιχνίδι που δεν κύλησε με τους καλύτερους οιωνούς, καθώς άγνωστοι έκοψαν τα οριζόντιο δοκάρια, ωστόσο η ζημιά επιδιορθώθηκε και το παιχνίδι διεξήχθη κανονικά.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο τρίτο λεπτό με τον Αμπουντού. Ο Τζιώρας με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 στο 5′ και στο 20′ έφερε τούμπα το ματς. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε για την ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου ο Γαβριηλίδης στο 61ο λεπτό.

Αποτελέσματα  στον Α’ όμιλο

• ΠΑΟΚ Β’ – Αιολικός 0-0
  • Κοζάνη – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0
  • Απόλλων Πόντου – Νίκη Βόλου 1-3
  • ΑΕΛ – Μακεδονικός 1-1
  • Καμπανιακός – Λεβαδειακός (23/10, 16:00)
  • Αλμωπός – Ηρακλής δ.δ.
  • Ρεπό: ΑΕΚ Β’

Τα Χανιά πήραν το ματς κόντρα στην Καλαμάτα εκτός έδρας και έπιασαν την “μαύρη θύελλα” στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, νίκες για Ηλιούπολη και Αιγάλεω.

• Ολυμπιακός Β’ – Παναθηναϊκός Β’ 3-1
  • Ιωνικός – Τηλυκράτης 1-0
  • Athens Kallithea – Γιούχτας 1-0
  • Ηλιούπολη – Διαγόρας 1-0
  • Καλαμάτα – Χανιά 0-2
  • Παναχαϊκή – Αιγάλεω (22/10, 16:00)