Sl-2 Ήττα Καρδίτσας, ισοπαλία Καλλιθέας- Κηφισιάς

Ο ΠΑΟΚ Β’ με δύο γκολ σε δύο λεπτά κέρδισε την Αναγέννηση Καρδίτσας με 2-1 εκτός έδρας και έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες της για διεκδίκηση της πρώτης θέσης.Στο 80′ ο Γιαξής, τέσσερα λεπτά μετά την είσοδο του, με προσωπική ενέργεια και σουτ έκανε το 0-1 στο 80′. Και δύο λεπτά αργότερα μετά από την ενέργεια και το γύρισμα του Βλάντιμιρ Μπράντονιτς, ο Μάριος Τσαούσης με κοντινή προβολή έγραψε το 0-2. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Αναγέννηση βρήκε το γκολ μειώνοντας σε 1-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

15. Απόλλων Λάρισας 4 (14 αγώνες) – αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Ένα σπουδαίο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο από τις καλύτερες ομάδες της Super League 2 διεξήχθη το μεσημέρι της Δευτέρας στο Ελ Πάσο σε μια ντερμπάρα με τα όλα της. Έξι γκολ, ένταση, αμφισβητούμενες φάσεις και την Athens Kallithea αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-1 στο 87′ με δύο γκολ σε έξι λεπτά να ισοφάριζει στο 3-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.