Πέρασαν Δενδροχώρι Πυργετός , Μετέωρα και Οικουμένιος

Στα παιχνίδια του  Ερασιτεχνικού Κυπέλλου και για την Δ φάση της διοργάνωσης προκρίθηκαν ήδη άλλες τέσσερις ομάδες. Στο ντέρμπι της ημέρας τα Μετέωρα νίκησαν με 0-1 στα Σαράγια και προκρίθηκαν με το Θωμα γερεντέ να πετυχαίνει το γκολ στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης Πριν την έναρξη του αγώνα σημειώθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των αδικοχαμένων θυμάτων του σιδηροδρομικού δυστυχήματος στα Τέμπη ενώ και οι παίκτες είχαν μπλούζες με μηνύματα και αναγραφή της ημερομηνίας του δυστυχήματος.

Εκτός από τα Μετέωρα  συνεχίζουν ο Πυργετός (0-2 τους Απόστολους) το Δενδροχώρι (1-7 στο Μεγαλοχώρι)και ο Αγιος Ουκουμένιος που νίκησε την ΑΕΤ εκτός έδρας με 0-2 σφραγίζοντας την πρόκριση για την οκτάδα

Θυμίζουμε πως στα προημιτελικά έχουν προκριθθεί από την περασμένη εβδομάδα ο Πύργος και η Δήμητρα.

Άγιοι  Απόστολοι-Πυργετός 0-2
ΑΕΤ-Άγ. Οικουμένιος 0-2
Μεγαλοχώρι-Δενδροχώρι 1-7
Σαράγια-Μετέωρα 0-1