Δεν μπόρεσε η Φήκη στη Λευκάδα, 2-0 από Τηλυκράτη

Με ήττα έκλεισε τον Α’  Γύρο  του πρωταθλήματος η Φήκη χάνοντας μάλιστα με 2-0 από τον Τηλυκράτη στο νησί της Λευκάδας.

Τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν καλά για τους παίκτες του ΠΟΦ στην δράση  13η αγωνιστικής   Ο Τηλυκράτης  μπήκε δυνατά πίεσε και βρήκε σκορ στο 30′   με το γκολ του Γκουντρουμπή κάνοντας το 1-0. Με το προβάδισμα των γηπεδούχων έληξε το πρώτο 45λεπτο, αλλά και η συνέχεια δεν ήταν διαφορετική.

Στην επανάληψη η Τρικαλινή ομάδα προσπάθησε να αλλάξει το παιχνίδι της για να βρει διόδους προς την εστία των γηπεδούχων,  όμως δεν είχε  κλασικές φάσεις. Μοιραία λοιπόν καθώς ανοίχτηκε, βρέθηκε εκτεθειμένη στην άμυνα και στο 84’ ήρθε και το “δεύτερο χτύπημα” από τον Τηλυκράτη που έφτασε στο 2-0 με το γκολ του  Τακίδη.