Σταμούλης , Τσεκίνι οι νικητές στον Ημιμαραθώνιο

αφιερωμένος στο κίνημα #metoo

Ο Κωνσταντίνος Σταμούλης ήταν ο  νικητής του Ημιμαραθωνίου Καλαμπάκας  Τρικάλων που έγινε στη μνήμη του Θ Σταμοπουλου με συμμετοχή εκατοντάδων δρομέων το πρωί της Κυριακής. Ο  Σταμούλης  τερματισε  σε χρόνο 1:05:10 και άφησε μάλιστα πίσω  ένα λεπτό τον Κωνσταντίνο Γκελαούζο, που έφτασε  δεύτερος σε 1:06:04 στην πλατεία.
Στην τρίτη θέση βρέθηκε ο Αντώνης Παπαδημητρίου με χρόνο 1:07:52, τκαι πέμπτος ο Μιχάλης Παρμάκης με επίδοση 1:09:39.

Στις γυναίκες , η Σόνια Τσεκίνι πρώτευσε με χρόνο 1:20. Στη δεύτερη θέση τερμάτισε η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου με 1:22:23 και στην τρίτη η Βασιλική Κωνσταντοπούλου με 1:22:24.

Αξίζει να τονιστεί πως  συμμετείχαν 1120 αγωνιζόμενοι/ες στον ημιμαραθώνιο και 650 στα 5 χιλιόμετρα και ο αγώνας ήταν αφιερωμένος στο κίνημα #metoo