Αλλαγές στον 2ο όμιλο -Αποτελέσματα βαθμολογίες Β’ ερασιτεχνικής
Αλλαγή σκυτάλης στον 2ο όμιλο έφερε η κίνηση της 10ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Β κατηγορίας. Ο Κεφαλοβρυσιακός πήρε το ντέρμπι, νίκησε το Δενδροχώρι και πέρασε μπροστά μαζί με το Πρίνος. Από την άλλη, απώλεια είχε και ο Ασπρόβαλτος μένοντας σε 2-2 με το Ροπωτό κι έτσι άλλαξαν συσχετισμοί στην κορυφή.
Στον Α’ όμιλο η Ακαδημία πήρε μία ακόμα νίκη καταβάλλοντας μάλιστα το Πετρωτό με 4-1 Στη δεύτερη θέση το Γριζάνο που πήρε βαθμούς στα χαρτιά και τρίτος ο Οικουμένιος που έκανε το σκορ της ημέρας με το 5-2 επί των Αμπελακίων. Ακόμη οι Απόστολοι σκόπρισαν με 5-0 τη Βασιλική και το Ζάρκο έγραψε πεντάρα στην έδρα του Αστέρα.
15:00 h | ΑΚΑΔΗΜΙΑ 1 | Α.Ο. ΠΕΤΡΩΤΟΥ | 4 – 1 | |||
15:00 h | Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΟΥ | Α.Ο. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ | 5 – 2 | |||
15:00 h | ΛΟΓΓΟΣ 2012 | ΜΠΑΡΤΣΑ ΓΡΙΖΑΝΟΥ | 0 – 3 | |||
15:00 h | ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ | ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΑΡΚΟΥ | 1 – 5 | |||
15:00 h | Α.Ο. ΓΛΙΝΟΥΣ | Α.Ε. Κηπάκι Σαραγίων | 3 – 0 | |||
15:00 h | Π.Ο. ΑΓΙΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ | 5 – 0 |
Η Βαθμολογία
Θέση | Ομάδα | Α | Ν | Ι | Η | Β | ΓΥ | ΓΚ | +/- | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | (1) | ΑΚΑΔΗΜΙΑ 1 | 10 | 9 | 0 | 1 | 27 | 35 | 10 | 25 | ||
2 | (2) | ΜΠΑΡΤΣΑ ΓΡΙΖΑΝΟΥ | 9 | 7 | 2 | 0 | 23 | 27 | 6 | 21 | ||
3 | (3) | Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΟΥ | 9 | 7 | 1 | 1 | 22 | 30 | 9 | 21 | ||
4 | (4) | Α.Ο. ΠΕΤΡΩΤΟΥ | 9 | 6 | 2 | 1 | 20 | 26 | 9 | 17 | ||
5 | (5) | Α.Ο. ΓΛΙΝΟΥΣ | 9 | 6 | 1 | 2 | 19 | 26 | 8 | 18 | ||
6 | (6) | Α.Ο. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ | 10 | 6 | 1 | 3 | 19 | 24 | 13 | 11 | ||
7 | (7) | ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΑΡΚΟΥ | 10 | 5 | 0 | 5 | 15 | 22 | 18 | 4 | ||
8 | (8) | Π.Ο. ΑΓΙΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ | 10 | 4 | 1 | 5 | 13 | 17 | 19 | -2 | ||
9 | (9) | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ | 10 | 2 | 0 | 8 | 6 | 10 | 30 | -20 | ||
10 | (10) | ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ | 10 | 2 | 0 | 8 | 6 | 9 | 45 | -36 | ||
11 | (11) | Α.Ε. Κηπάκι Σαραγίων | 10 | 0 | 0 | 10 | 0 | 0 | 29 | -29 | ||
12 | (12) | ΛΟΓΓΟΣ 2012 | 10 | 0 | 0 | 10 | 0 | 0 | 30 | -30 |
Β Ομιλός
Δεκεμβρίου, 12.12.2021 – 10. Matchday | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
15:00 h | ΟΡΦΕΑΣ ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΟΥ | Α.Ο. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΡΟΠΩΤΟΥ | 2 – 2 | ||||
15:00 h | Α.Ο. ΘΕΟΠΕΤΡΑΣ | Π.Ο. ΓΟΜΦΩΝ | 3 – 0 | ||||
15:00 h | Α.Ο. ΠΡΙΝΟΥΣ | Α.Ο. ΠΗΓΗΣ | 2 – 1 | ||||
15:00 h | ΔΟΞΑ ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑΣ | ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΠΙΑΛΕΙΑΣ | 1 – 1 | ||||
15:00 h | Π.Ο. ΠΑΛΑΙΟΜΟΝΑΣΤΗΡΟΥ | Α.Ο. ΦΩΤΕΙΝΟΥ | 1 – 2 | ||||
15:00 h | Α.Ο. ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΙΑΚΟΣ | Α.Ο. ΔΕΝΡΟΧΩΡΙΟΥ | 3 – 2 |
χ
Θέση | Ομάδα | Α | Ν | Ι | Η | Β | ΓΥ | ΓΚ | +/- | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | (1) | Α.Ο. ΠΡΙΝΟΥΣ | 10 | 8 | 0 | 2 | 24 | 26 | 8 | 18 | ||
2 | (2) | Α.Ο. ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΙΑΚΟΣ | 10 | 8 | 0 | 2 | 24 | 31 | 15 | 16 | ||
3 | (3) | Α.Ο. ΔΕΝΡΟΧΩΡΙΟΥ | 9 | 7 | 1 | 1 | 22 | 31 | 6 | 25 | ||
4 | (4) | ΟΡΦΕΑΣ ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΟΥ | 10 | 7 | 1 | 2 | 22 | 31 | 12 | 19 | ||
5 | (5) | Α.Ο. ΠΗΓΗΣ | 10 | 6 | 2 | 2 | 20 | 26 | 8 | 18 | ||
6 | (6) | Α.Ο. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΡΟΠΩΤΟΥ | 10 | 5 | 1 | 4 | 16 | 19 | 16 | 3 | ||
7 | (7) | ΔΟΞΑ ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑΣ | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 12 | 17 | -5 | ||
8 | (8) | Α.Ο. ΦΩΤΕΙΝΟΥ | 8 | 3 | 1 | 4 | 10 | 13 | 24 | -11 | ||
9 | (9) | Π.Ο. ΠΑΛΑΙΟΜΟΝΑΣΤΗΡΟΥ | 10 | 3 | 1 | 6 | 10 | 14 | 24 | -10 | ||
10 | (10) | ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΠΙΑΛΕΙΑΣ | 10 | 3 | 1 | 6 | 10 | 14 | 30 | -16 | ||
11 | (11) | Α.Ο. ΘΕΟΠΕΤΡΑΣ | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 | 3 | 27 | -24 | ||
12 | (12) | Π.Ο. ΓΟΜΦΩΝ | 11 | 0 | 0 | 11 | 0 | 0 | 33 | -33 |