Πέρασαν στην οκτάδα ΠΑΟΚ Πανατωλικός

Ο ΠΑΟΚ πήρε την πρόκριση στους «8» του κυπέλλου, κερδίζοντας με 3-1 την ΑΕΛ στην Τούμπα, με αυτογκόλ του Γκοτζαμανίδη και σόου του Άκπομ, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή και πέτυχε δύο πανέμορφα τέρματα σε λιγότερο από δέκα λεπτά. Αποβλήθηκε ο Άγγλος στους πανηγυρισμούς του. Νωρίτερα είχε ισοφαρίσει ο Όγκμποε με κεφαλιά, είχε και δοκάρι, βάζοντας «φωτιά» στον αγώνα.Στη φάση του γκολ της ΑΕΛ φαίνεται να υπάρχει επαφή του Όγκμποε με τον Ζίβκοβιτς, αλλά ο Ευαγγέλου δεν υπέδειξε επιθετικό φάουλ και το γκολ μέτρησε κανονικά.

Πιο δύσκολα από ότι θα ήθελε, ο Παναιτωλικός εξασφάλισε μια θέση στα προημιτελικά του Κυπέλλου, απέναντι στη Νίκη Βόλου. Οι Αγρινιώτες επικράτησαν 1-0 χάρη σε γκολ του Βέργου στις καθυστερήσεις, ενώ η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη είχε δοκάρι λίγο πριν με τον Μιράντα.