Τρομερή νίκη Δαναών- Βίντεο και φωτό

Ο αγώνας είχε απίστευτο τέλος με τους Δαναούς νικητές στον πόντο αν και δευτερόλεπτα πριν την λήξη ο ΓΣ Βόλου κράταγε τη νίκη στα χέρια του.
Οι φιλοξενούμενοι, 12 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος ήταν μπροστά με 4 πόντους (56-60). Ο Δουβλαντώνης για τους Δαναούς έβαλε δίποντο και πήρε και φάουλ αλλά έχασε την βολή και το ματς στο 58-60. Στην αστοχία της βολής του Δουβλαντώνη ο πιο μικρός παίκτης των Δαναών ο 16χρονος Μπαμπαλής διεκδίκησε το ριμπάουντ αναγκάζοντας τον αντίπαλό του να βγάλει την μπάλα εκτός και επίθεση για τους Δαναούς. Στην επαναφορά ο Δουβλαντώνης αστόχησε στο σουτ αλλά ήρθε ο Δροσόπουλος με ένα εκπληκτικό φόλοου στα 5΄΄ πριν το τέλος να κάνει το 60-60 και να πάρει και φάουλ. Ευστόχησε και έδωσε μια τεράστια νίκη στην ομάδα των Δαναών σε ένα απίστευτο σε εξέλιξη ματς.
Ένα … χαμένο στα τελευταία δευτερόλεπτα παιχνίδι το οποίο όμως οι παίκτες των Δαναών δεν παράτησαν , το πάλεψαν και δικαιώθηκαν κάνοντας πολύ μεγάλη ανατροπή σε ελάχιστο χρόνο.

Προηγήθηκαν ο Δαναοί στην πρώτη περίοδο, καλύτεροι και πιο εύστοχοι οι του ΓΣ Βόλου στην δεύτερη περίοδο έκαναν ένα σκορ 10-19, ανέκαμψαν οι Δαναοί στην τρίτη περίοδο με σκορ 21-12 υπέρ τους και η τελευταία περίοδος ήταν θρίλερ με σκορ 15-11 υπέρ του ΓΣ Βόλου αλλά το ματς να το κερδίζουν στον πόντο οι Δαναοί.

Δεκάλεπτα 19-14, 29-33, 50-45, 61-60

ΑΣ Δαναοί (Τσίμας) Δροσόπουλος 7, Δουβλαντώνης 13 (1), Πολύζος 5 (1), Ντούρβας 1, Ζαχόπουλος 17, Σοφικίτης 6, Ντούλας 4, Πιτσαρής 8, Σδράκας, Μπαμπαλής, Παπαϊωάνου.

ΓΣ Βόλου: (Τύμπας ) Καραφέρης, Χροναίος 18 (1), Μαστέλος, Κορτέσης 3 (1), Χατζόπουλος 12 (2), Γιαννιώτης 12 (2), Κυριαζής 4, Τσίρος 11 (1)

Το νέο πρόγραμμα προπονήσεων του Δικτύου Ακαδημιών ΑLL STAR BASKETBALL ΑΟΤ/Δαναοί