Δύο στα δύο για Ολ. Βόλου, Βέροια, Καβάλα

Ήττα εντός για το Αιγάλεω από τον Ιάλυσο

Την Τετάρτη (31/3) συνεχίστηκε η Football League με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής. Τη δεύτερη της νίκη πανηγύρισε η Βέροια, η οποία επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Πόντου με το γκολ του Πασά στο 29′ για τον βόρειο όμιλο. Στους έξι πόντους βρίσκεται και ο Ολυμπιακός Βόλου, ο οποίος πήρε το διπλό επικρατώντας της Κοζάνης 3-1. Η Καβάλα σημείωσε επίσης δεύτερο τρίποντο, καθώς νίκησε εκτός έδρας τον Θεσπρωτό με 0-1.

Την πρώτη του νίκη στην κατηγορία πανηγύρισε ο Πανσερραϊκός, ο οποίος επικράτησε 2-0 του Πιερικού χάρη σε γκολ του Γεωργιάδη στο 45ο και στο 48ο λεπτό.

Τα αποτελέσματα στον Βόρειο Όμιλο

Θεσπρωτός – Καβάλα 0-1 (37′ Βαλαβανόπουλος)

Βέροια– Απόλλων Πόντου 1-0 (29′ Πασάς πεν.)

Τρίγλια – Αλμωπός Αριδαίας 1-1 (90′ Μπρίτο πεν. – 83′ Μανιός)

Πανσερραϊκός – Πιερικός 2-0 (45′, 47′ Γεωργιάδης)

ΑΕΠ Κοζάνης – Ολυμπιακός Βόλου 1-3 (65′ Τρομπούκης – 50′, 75′ Παπαδημητρίου, 60′ Βουκελάτος)

Νότιος Όμιλος

Καμία ομάδα στον νότιο όμιλο δεν κατάφερε να φτάσει τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα. Η Καλλιθέα κρατούσε τη νίκη κόντρα στη Σαντορίνη χάρη στο γκολ του Μουσταφίδη στο 32ο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ζουρούδη στο 90+1′.

Τους τέσσερις πόντους έφτασε η Καλαμάτα, η οποία πήρε το διπλό επικρατώντας 2-0 του Ασπρόπυργου. Η Επισκοπή ήταν επίσης νικηφόρα, αφού με γκολ του Λίμα στο 38′ νίκησε στον Αστέρα Βλαχιώτη.

Ο Ιάλυσος επικράτησε 2-0 του Αιγάλεω, ενώ ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Ρόδος και Νίκη Βόλου.