Πρεμιέρα του ΑΟΤ με περίπατο επί ΕΑΛ

Kερδίζοντας με 82-42.

Πολύ εύκολη, πολύ άνετη αποδείχθηκε η πρεμιέρα του Mασκετικού ΑΟΤ στο φρτινό πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Η ομάδα του Παναγιώτου μετέτρεψε την αναμέτρηση με την ΕΑΛ σε… περίπατο κερδίζοντας με 82-42.

Το τρικαλινό συγκρότημα πήρε από την αρχή το προβάδισμα, προηγήθηκε με 24-9 στην πρωτη περίοδο και συνέχισε με γρήγορο μπασκετ φτάνοντας στο 38-22 με τη λήξη του ημιχρόνου. Φυσικά το ματς είχε διαδικαστικό χαρακτήρα στο β ημίχρονο και οι κυανέρυθροι έφτασαν με άνεση στο τελικό  87-37 γράφοντας μια εντυπωσιακή διαφορά.

Αξιοσημείωτο ότι λόγω της απαγόρευσης προσέλευσης φιλάθλων για την αποφυγή μετάδοσης του κορωνοϊού, η διοικούσα επιτροπή του τμήματος μπάσκετ του Ερασιτέχνη ΑΟΤ, έδωσε την ευκαιρία στους Τρικαλινούς φίλους της ομάδας μέσα από Live Streaming, να δουν το ματς και αυτό θα γίνεται σε κάθε εντός έδρας παιχνίδι.
Δεκάλεπτα 24-9, 38-22, 68-35, 82-42
ΑΟΤ (Παναγιώτου) Λεπενιώτης 8,¨Γκαντιάς 14 (2), Τζιάννης 2, Αργύρης 10 (3), Απέργης 4, Αγαπίου 12 (2), Πελίγκος 14 (1), Γεωργόπουλος 2, Μερίτσης, Αθανασόπουλος 12, Γοργότσης 4.
ΕΑΛ Κουρής 6, Μηλιώνης 7 (1), Λαλιώτης 2, Καφάσης 4, Καλόγηρος, Γεωργόπουλος 3, Γκουντελάκης 12, Σταυρόπουλος 8 (1)