Δεν βρήκε γκολ η Εθνική, 0-0 στη Σλοβενία

Ο Φαν Σιπ, δεν βοήθησε την τακτική της Εθνικής

Η Εθνική ομάδα δεν κατάφερε να βρει τις λύσεις για να σκοράρει και έτσι έμεινε στο 0-0 με την Σλοβενία εκτός έδρας στην πρεμιέρα των υποχρεώσεων της στο UEFA Nations League. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα είχε την κατοχή της μπάλας αλλά όσες φάσεις και αν δημιούργησε βρήκε μπροστά του τον Γιαν Όμπλακ που έσωσε την εστία του.

Πλέον οι παίκτες του Τζον Φαν Σιπ καλούνται να αφήσουν πίσω τους το συγκεκριμένο παιχνίδι και να ρίξουν το βάρος τους στο ματς με το Κόσοβο  την Κυριακή εκτός έδρας.Στο 81ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ για την Ελλάδα, η άμυνα των γηπεδούχων έδιωξε οι διεθνείς επανέφεραν αλλά ο Σιόβας που βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση δεν έκανε καλό πλασέ μη μπορώντας να στείλει την μπάλα στα δίχτυα των Σλοβένων. Οι γηπεδούχοι θα μπορούν στο τέλος να πάρουν τη νίκη αλλά στο 86ο λεπτό ο Zίβετς σέντραρε από τα δεξιά, ο Σπόραρ από το ύψος της μικρής περιοχής πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Μπάρκα. Στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα δεν άλλαξε κάτι και η Εθνική ομάδα δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στη Σλοβενία.