Ο Αίολος δεν τα κατάφερε κι έχασε στη Μελίκη

"Αυτοκτόνησε" στο 4ο δεκάλεπτο

Ο Αίολος είχε σταθερό προβάδισμα στην Μελίκη αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο αν και μπήκε με διαφορά εννιά πόντων έχασε το παιχνίδι με τους γηπεδούχους στην περίοδο αυτή να κάνουν επι μέρους σκορ 28-15 (!!!) και να φτάνουν στη νίκη Πλέον την επόμενη Κυριακή το τρικαλινό συγκρότημα θα παίξει στα Γιάννενα με τον ΑΓΣΙ  που έχει δείξει ότι διαθέτει μία  σκληρή έδρα και δυναμική και θα πρέπει να πάρει νίκη για να μη χάσει επαφή με την κορυφή.

Δεκάλεπτα: 13-17, 21-34, 31-40, 59-55
Διαιτητές: Δέλλας-Κωνσταντινέλης
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 18, Μαυρίδης 6(2), Στοϊτσης 11(1), Παπαδόπουλος, Πεϊμανίδης, Ρογγότης, Εσερπόγλου, Μπόγιας, Τζιώρος, Λαπατούρας 12, Λέφας 2, Ημερίδης 10(1).

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 11(1), Πανάρας 11(3), Πρεμέτης, Αργύρης 6, Χατζής, Σούλκο 2, Τσιούλκας 9(1), Κολότσιος, Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 6, Κατσαδούρος 1, Τσότσος 9.