Ένταση στο τοπικό ντέρμπι ΑΟΤ- ΑΟ Καλαμπάκας

Επιβλήθηκαν οι "κυανέρυθροι" με 86-67

Επέστρεψε στις νίκες ο Α Ο Τρίκαλα, επικρατώντας στο Δημοτικό κλειστό του Α Ο Καλαμπάκας με σκορ 86-67. Καλή εμφάνιση από πλευράς Τρικάλων που άφησαν πίσω τους την κακή παρένθεση του προηγούμενου αγώνα. Έπαιρνε διαφορές από την αρχή του αγώνα ο ΑΟΤ, η ομάδα της Καλαμπάκας κατάφερνε κυρίως στο πρώτο μέρος να μην ξεφεύγει το σκορ και να ακολουθεί αλλά στο δεύτερο ημίχρονο τα Τρίκαλα βελτίωσαν άμυνα και επίθεση και πήραν τη νίκη.

Μια μικρή ένταση στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα είχε σαν αποτέλεσμα να αποβληθεί ο Λεπενιώτης αλλά και παράγοντες τόσο του ΑΟΤ όσο και της Καλαμπάκας.
Δεκάλεπτα: 19-13, 44-34, 68-45, 86-67

ΑΟΤ (Παναγιώτου) Λεπενιώτης 7,Γκαντιάς 17 (2),Μπέφας 4,Τόλλιος 15(5),Απέργης, Ούτος 5 (1), Νικόπουλος 8 (1), Γουλιώτης 5 (1),Φούντας 20 (2), Μερίτσης,Διαλεσιώτης 4.

ΑΟΚ (Κουρμέτζας) Ροδόπουλος 19, Κουρμέτζας 12, Παπαγεωργίου 13 (1), Τούλας 6 (2), Τσιτσάνης 9, Διβάνης 8, Δήμος, Μπαρσάκης, Παλάσκας.