Νίκες για τις Μικτές στην Άρτα

Κέρδισαν και η Κ12 και η Κ14

Με δύο νίκες επέστρεψαν από την Άρτα οι Μικτές ομάδες της ΕΠΣ Τρικάλων καθώς οι παίκτες του Βίκτωρα Ψύχου πέτυχαν διπλή νίκη και στις δύο κατηγορίες.

Πέντε γκολ ο Σκουλής!!!

Στο παιχνίδι της Κ12 μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Σκουλής ο οποίος σημείωσε πέντε (!!!) γκολ οδηγώντας στην νίκη με 3-5 την Τρικαλινή ομάδα.

Για την αρτινή ομάδα, σκόραραν οι Κολιοσπύρος, που άνοιξε μάλιστα το σκορ, Καραγιάννης και Αλτίν που μείωσαν.

ΕΠΣ Άρτας (Μαγκάκης) : Πήλιος, Νούτσος, Πανάκης, Μπακοδήμος, Τσιαμπάς, Ευαγγελής, Κολιοσπύρος, Σιαφάκας, Αλτίν
στον πάγκο οι : Μπαλαδήμας, Καραγιάννης, Μπούκας, Υφαντής, Μίκροβας, Τζουμανίκας

ΕΠΣ Τρικάλων : Αβράμης, Τρικάλης, Λυρίτσης, Βράντζας, Σατρατζέμης, Παπαευθυμίου, Οικονόμου, Παπακώστας, Σκουλής

Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής 3ου ομίλου Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Κ12

ΕΠΣ Κέρκυρας – ΕΠΣ Θεσπρωτίας
ΕΠΣ Άρτας – ΕΠΣ Τρικάλων  3-5
ΕΠΣ Ηπείρου – ΕΠΣ Λάρισας 1-2
Ρεπό: ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας

Στους Νέους σκόραρε ο Βατής

Στο ματς των ομάδων Κ14 πρωταγωνιστής ήταν ο Βατής που άνοιξε το σκορ με σουτ στο 15ο λεπτό, για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ από τον ίδιο παίκτη, στο 31ο λεπτό, με κεφαλιά.

ΕΠΣ Άρτας (Μαγκάκης) : Χούσος, Παπανδρέου, Παραλίκας, Τζουμάκας, Παπαδημητρίου, Ευαγγελής, Αθανασόπουλος, Νούτσος, Αραβανής, Ντόλαν Γιαννούλης
στον πάγκο οι : Δήμος, Ευαγγέλου, Λάκκας, Πεπώνης, Παππάς, Σιαφάκας, Μπέκας

ΕΠΣ Τρικάλων : Πολυγένης, Θεμελής, Ρουμπιές, Μαλακασιώτης, Σακελλάρης, Ψύχος, Καλετζής, Στεφόπουλος, Τσιάμης, Βάτης, Γιώτας
Στον πάγκο οι : Βρατσίστας, Μέλλιος, Μάνος, Κακαδιάρης, Καραμέτας, Παπαβασιλείου, Πλεξίδας