H Mελίκη φρέναρε τους Ίκαρους

Νέα ήττα εκτός προγράμματος

Μεγάλο σκορ έβγαλε η αναμέτρηση των Ικάρων στη Μελίκη και η Τρικαλινή ομάδα γνώρισε δεύτερη ήττα με 97-84 και με βάση τους στόχους που έχει βάλει η ήττα χαρακτηρίζεται “κακή”.

Οι Ίκαροι πάλεψαν το πρώτο δεκάλεπτο και ήταν πίσω στο σκορ με εννιά πόντους στο ημίχρονο. Όμως στο 3ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με τους Λιόλιο, Ημερίδη, Στοίτση και Μαυρίδη να σκοράρουν κατά ριπάς (ο Λιόλιος έβαλε επτά τρίποντα) πήραν μία μεγάλη διαφορά την οποία κράτησαν μέχρι το τέλος.

Δεκάλεπτα: 24-22, 50-41, 73-58, 97-84
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Ηλιόπουλος
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 26(7), Μαυρίδης 17(1), Μαγαλιός, Στοϊτσης 18(2), Πεϊμανίδης, Ρογγότης, Καποδίστριας, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 6, Ασπροπούλης, Λέφας 10(1), Ημερίδης 20(2).
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας, Βλάχος 15(5), Κολότσιος 17(5), Κρεμμύδας 3(1), Κατσαρές 11, Τζορμπατζάκης, Μέξης 2, Τζιοβάρας 9(3), Γεωργόπουλος, Γκιουλέκας 15, Μπάρδας 2, Μακρής 10.