Τι συνέβη στο Ολυμπιακός Βόλου-Βέροια;

Εκτενή αναφορά στην χθεσινή "Δίκγ"

Εκτενής αναφορά στο παιχνίδι Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια, έγινε στην εκπομπή «Η Δίκη στο Open» του Κυριάκου Θωμαΐδη. Η γνωστή εκπομπή παρουσίασε μια φωτογραφία στην οποία φαίνονται παράλογες «τιμές» στις προσφερόμενες στοιχηματικές επιλογές. Συγκεκριμένα όπως αναφέρθηκε αποκλειστικά στην «Δίκη», στο 51ο λεπτό του αγώνα και με το σκορ στο 0-0 , η νίκη του γηπεδούχου Ολυμπιακού προσφερόταν σε απόδοση 12, η ισοπαλία 4 και το διπλό της Βέροιας μόλις στο 1,36! Μάλιστα, σε πολλές εταιρίες το παιχνίδι «έφραξε» μη επιτρέποντας στους παίκτες να ποντάρουν χρήματα σε οποιαδήποτε επιλογή.

Ο καλεσμένος της εκπομπής Αλέξης Κούγιας, ζήτησε να παρέμβει εισαγγελέας για το συγκεκριμένο ζήτημα ώστε να αποδειχτεί αν υπάρχει οτιδήποτε το μεμπτό σε αυτή την υπόθεση. Επιπλέον υπήρξαν σαφή υπονοούμενα για ύποπτες κινήσεις στο γήπεδο της Φιλιππούπολης, καθώς όπως αναφέρθηκε χαρακτηριστικά «κάποιοι θεατές δεν έβλεπαν το ματς, αλλά σέρφαραν στα λάπτοπ τους». Τις επόμενες μέρες αναμένονται νεότερα, ώστε να αποσαφηνιστεί αν πρόκειται για τυχαία περιστατικά και κάποια ενδεχόμενη βλάβη του συστήματος της εταιρίας ή αν το παιχνίδι ελέγχεται για στοιχηματική απάτη. Θυμίζουμε ότι ο αγώνας έληξε με 0-2 υπέρ της Βέροιας, η οποία και αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το λεπτό (51′) στο οποίο τραβήχτηκε και η επίμαχη φωτογραφία.

Πηγή: sportingnews.gr