Ο “εμφύλιος” της Οιχαλίας

Με την συμμετοχή παικτών της περιοχής

Στο Δημοτικό στάδιο «Μπάμπης Παπαχατζής» έλαβε συνέχεια η μεγάλη καθιερωμένη ετήσια κόντρα ανάμεσα στους φίλους του Παθέκα Χαράλαμπου «Ρότζια» από τη μια και τους φίλους των Ζαφείρη Κωνσταντίνο & Μιχαήλ Ευάγγελο από την άλλη.

Μεγάλοι νικητές αναδείχτηκαν οι φίλοι «Ρότζια» με επιμέρους σκορ 4-3 αυξάνοντας έτσι και άλλο την μεταξύ τους διαφορά.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένας μονόλογος των νικητών αφού έληξε με 3-0 υπέρ τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ηττημένοι παίζοντας και με παίκτη παραπάνω ισοφάρισαν σε 3-3 αλλά λίγο πριν το φινάλε με γκολ του Νάκου διαμορφώθηκε το τελικό σκορ 4-3.

Μάλιστα στις καθυστερήσεις σε επικίνδυνο γέμισμα από φάουλ σε καλό σημείο ο Παθέκας έδιωξε σωτήρια με κεφάλια διατηρώντας έτσι τη νίκη υπέρ της ομάδας του.