Απορίες με τους στοιχηματικούς δείκτες στο Πανιώνιος – Χολαργός

Στοιχηματικές εταιρείες έδιναν τον Χολαργό ως μέγα φαβορί, σε αποδόσεις που θυμίζουν… Παναθηναϊκό ή Ολυμπιακό (1,10)!

Ο Χολαργός επικράτησε 110-90 στην έδρα του Πανιωνίου στο τελευταίο τους ματς στη regular season της Basket League.Σιγουρα ο  Χολαργός έγραψε ιστορία στην πρώτη του σεζόν στη «μεγάλη» κατηγορία, καθώς ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο με 12 νίκες κι ετοιμάζεται για τα playoffs!

Όμως σε όλα αυτά ήρθαν να «κολλήσουν» οι ξαφνικές απουσίες του προπονητή του Πανιωνίου, Βασίλη Φραγκιά, λόγω αδιαθεσίας, αλλά και των δύο Αμερικανών των γηπεδούχων, Ντέβιον Μπέρι και Νταρνέλ Χάρις.

Το οξύμωρο δε είναι πως με το σκορ στο 31-33 στο δεκάλεπτο, το χάντικαπ σε όλες τις στοιχηματικές εταιρείες ήταν σταθερά κολλημένο στους 14,5+ πόντους! Ακόμα και όταν ο Πανιώνιος πέρασε μπροστά (39-37 στο 15′), οι εταιρείες είχαν το χάντικαπ, που έπρεπε να καλύψουν οι φιλοξενούμενοι στο 10,5 ή ακόμα και στο 14,5!

Αν μη τι άλλο το 1,10 του διπλού πριν το ματς, το σταθερό χάντικαπ παρά το ανταγωνιστικό πρώτο δεκάλεπτο και οι ξαφνικές απουσίες συνθέτουν ένα μοτίβο που προκαλεί έκπληξη και απορίες.

Ο ΟΠΑΠ είχε αποσύρει τον στοιχηματισμό από το συγκεκριμένο παιχνίδι.