Υπέκυψε στην ανώτερη ΕΑΛ ο Ασκληπιός

Ήττα με 1-3 για τα κορίτσια

Την ήττα γνώρισαν οι γυναίκες του Ασκληπιού στο τοπικό ντέρμπυ από την ΕΑ Λάρισας με σκορ 1-3. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ μόνο στο 1ο σετ όπου η μάδα του Ασκληπιού προέβαλε σθεναρή αντίσταση και πήρε το σετ με 28-26.
Στα υπόλοιπα σετ οι φιλοξενούμενες ήταν καλύτερες, με καλύτερη υποδοχή και μεγαλύτερη ποικιλία στην επίθεση, είχαν διαρκώς προβάδισμα στο σκορ ενώ δεν έκαναν και πολλά λάθη όπως ο Ασκληπιός.
Δίκαιη από κάθε άποψη η επικράτηση τους ενώ τα κορίτσια του Ασκληπιού θα πρέπει να προσέξουν πολύ στη συνέχεια και να αναζητήσουν βαθμούς, ειδικά από ομάδες που είναι στην ίδια περίπου μοίρα ώστε να μην μπλέξουν σε σενάρια.
Τα σετ 28-26, 17-25, 15-25, 18-25
. ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Γεροβάιος): Βουλγαράκη, Χατζηχριστοδούλου, Αθανασοπούλου, Γεωργοπούλου, Κοτσίρα(λ), Σκέμπη, Βογιατζόγλου, Ραντόμσκα, Λάιου, Ταρατόρα(λ), Γκούρκη, Σούλκο, Μπρουσιάκη.
ΕΑ Λάρισας (Παπαδημητρίου): Τάση, Κουτσιάρη, Ζαφειρίου, Στεργίου, Πλακιά, Αποστόλου, Κουτσογιάννη, Χαραβελούλη, Γερολυμάτου, Τρίμα, Βλάχου(λ), Μαργαριτοπούλου, Τίκα(λ).