Νέο διπλό στην Άμφισσα τα Μετέωρα

Κέρδισαν και τον Φωκικό με 0-2

Σε αυτό το γήπεδο τα Μετέωρα του Γιώργου Βακουφτσή δεν χάνουν. Μετά την επικράτηση στο ίδιο γήπεδο στην πρεμιέρα επί του Αστέρα Ιτέας σήμερα ήταν η σειρά του Φωκικού να την… πατήσει από τους Καλαμπακιώτες.

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο τα Μετέωρα επέβαλλαν πλήρως τον ρυθμό τους στην επανάληψη και στο 48’ άνοιξαν το σκορ με τον Ιωαννίδη. Στην συνέχεια έχασαν δύο κλασσικές ευκαιρίες με τους Ιωάννου και Μαρούδα ενώ στο 58’ ο Συράκος έβαλε τις βάσεις για την νίκη σημειώνοντας το 0-2.

Στο 85΄ τα Μετέωρα έχασαν την ευκαιρία να σημειώσουν και τρίτο γκολ όταν ο Παπαευθυμίου έστειλε την μπάλα στο δοκάρι με κεφαλιά μετά από κόρνερ.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Ματσούκας (Αιτωλοκαρνανίας)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Φωκικός: Παπαδόπουλος, Κουβέλης,  Ζιώγας, Αμπραχαμιάν, Κουρέλης, Χρυσαφόπουλος, Κυριακόπουλος, Σταθουλόπουλος, Κολοβός, Μεγάλος, Χατζηστάμος

Μετέωρα: Ζαρόπουλος, Ιωαννίδης, Ζήσης, Φορτούνης (44’ λ.τρ. Κιάκος), Πολυζόπουλος, Παπαευθυμίου, Σκόνδρας, Ουζούνογλου, Μαρούδας, Συράκος, Ιωάννου