Η Δόξα κέρδισε τον Απόλλων Πόντου, τρελή ισοπαλία στην Καρδίτσα
Τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής
Τετάρτη 25 Απριλίου
(*) Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟΧ Κισσαμικός 3-3: Κωνσταντινόπουλος (22’ αυτογκολ), Ξύδας (33’), Λεό (45’) – Σουντουρά (63’), Τζέκος (72΄), Πλαβούκος (89’ πεν.)
(*) Πανσερραϊκός – Αιγινιακός 1-2: Εν΄Νομό (89’) – Πέριτς (44’), Σοφιάνης (92’)
(*) Δόξα Δράμας – Απόλλων Πόντου 3-1: Γκότοβος (10’), Γουνδουλάκης (79’), Κουσκουνάς (90+) – Χασομέρης (28’)
(*) Σπάρτη – Τρίκαλα 1-0: Οικονομόπουλος (13΄)
(*) Άρης – Απόλλων Λάρισας 3-0: Διαμαντόπουλος (22’, 72’), Πλατέλλας (52’)
(*) Παναχαϊκή – ΑΕ Καραϊσκάκης Αρτας 2-0: Κυνηγόπουλος (2’), Μασούρας (19’)
(*) Βέροια – Καλλιθέα 0-3 α.α.
(*) Αχαρναϊκός – Εργοτέλης 0-3 α.α.
Πέμπτη 26 Απριλίου:
ΟΦΗ – Παναιγιάλειος (17:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
Η Βαθμολογία
ΘΈ |
Ομάδα |
A |
Ν |
Ι |
Η |
Γκολ |
ΔΙ |
ΒΑ |
|
1 |
-1 |
Άρης |
28 |
20 |
7 |
1 |
51-13 |
38 |
67 |
2 |
1 |
ΟΦΗ |
27 |
20 |
5 |
2 |
61-13 |
48 |
65 |
3 |
0 |
Παναχαϊκή |
28 |
17 |
6 |
5 |
35-18 |
17 |
57 |
4 |
0 |
ΑΟΧ Κισσαμικός |
28 |
15 |
6 |
7 |
48-28 |
20 |
51 |
5 |
-1 |
Δόξα Δράμας |
28 |
13 |
8 |
7 |
37-21 |
16 |
47 |
6 |
1 |
Τρίκαλα |
28 |
12 |
9 |
7 |
25-17 |
8 |
45 |
7 |
1 |
Απόλλων Πόντου |
28 |
11 |
11 |
6 |
35-21 |
14 |
44 |
8 |
0 |
Καραϊσκάκης |
28 |
12 |
7 |
9 |
31-24 |
7 |
43 |
9 |
0 |
Απόλλων Λάρισας |
28 |
14 |
1 |
13 |
38-36 |
2 |
43 |
10 |
0 |
Σπάρτη |
28 |
11 |
5 |
12 |
26-27 |
-1 |
38 |
11 |
-1 |
Εργοτέλης |
28 |
10 |
6 |
12 |
42-39 |
3 |
36 |
12 |
1 |
Αναγέννηση Καρδίτσας |
28 |
10 |
5 |
13 |
27-31 |
-4 |
35 |
13 |
0 |
Αιγινιακός |
28 |
10 |
5 |
13 |
31-44 |
-13 |
35 |
14 |
0 |
Πανσερραϊκος |
28 |
8 |
4 |
16 |
34-42 |
-8 |
28 |
15 |
0 |
Παναιγιάλειος |
27 |
6 |
6 |
15 |
20-43 |
-23 |
24 |
16 |
0 |
Καλλιθέα |
28 |
5 |
7 |
16 |
22-32 |
-10 |
22 |
17 |
0 |
Βέροια |
27 |
5 |
2 |
20 |
13-52 |
-39 |
5 |
18 |
0 |
Αχαρναϊκος |
27 |
1 |
0 |
26 |
2-77 |
-75 |
-51 |
Η επόμενη αγωνιστική (29η)
Σάββατο 28 Απριλίου
Καλλιθέα – Σπάρτη (17:00 ΕΡΤ3)
Κυριακή 29 Απριλίου
Αιγινιακός – Αναγέννηση Καρδίτσας (17:00 ΕΡΤ3)
Απόλλων Πόντου – ΟΦΗ
Τρίκαλα – Πανσερραϊκός
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας
ΑΕ Καραϊσκάκης – Αρης
Εργοτέλης – Βέροια 3-0 α.α.
Παναχαϊκή – Αχαρναϊκός 3-0 α.α.
Δευτέρα 30 Απριλίου
ΑΟ Χανιά Κισσαμικός – Παναιγιάλειος