Η ΑΕΤ (Κ-17) νίκησε 3-0 την Πηγή

“καθάρισε” το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο βάζοντας τρία γκολ

Η Ερασιτεχνική του Α Ο Τρίκαλα (ΑΕΤ)νίκησε Πηγή με αποτέλεσμα το δεύτερο ημίχρονο να είναι τυπική διαδικασία. Δίκαιη η νίκη των γηπεδούχων που είχαν διάθεση για ποδόσφαιρο και εκτός από τα τρία γκολ είχαν και άλλες καλές προσπάθειες για περισσότερα τέρματα. Οι φιλοξενούμενοι βελτιώθηκαν κάπως στην επανάληψη.
Στο 5΄η κεφαλιά του Γκάτη έστειλε την μπάλα στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου.
Στο 14΄ωραίο δυνατό σουτ από τον Αλεξίου η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία της Πηγής.
Στο 23΄το 1-0. Ο Γκάτης έβγαλε ωραία κάθετη πάσα στον Τσαρούχα αυτός μπήκε στην περιοχή και με συρτό σουτ άνοιξε το σκορ.
Στο 30΄το 2-0. Ωραία προσπάθεια του Αλεξίου από δεξιά και έξω από την περιοχή, γύρισε και με το αριστερό έστειλε την μπάλα στο αριστερό παράθυρο της αντίπαλης εστίας σημειώνοντας ένα πανέμορφο γκολ.
Στο 34΄ο Αλεξίου και πάλι σούταρε έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.
Στο 39΄το 3-0. Ο Τσαρούχας από την δεξιά πλευρά, μπήκε στην περιοχή και με σουτ στην κίνηση σκόραρε ξανά.
Στο 41΄ η πρώτη καλή στιγμή για την Πηγή με τον Πατσιά να κάνει την κοντινή προβολή η μπάλα άουτ.
Στο 50΄ο Τσαρούχας από κοντά το σουτ αστόχησε.
Στο 65΄ο Γκάτης δοκίμασε το βολέ ο Παπαδόπουλος έβγαλε σωτήρια την μπάλα κόρνερ.
Στο 74΄ο Τσαρούχας βγήκε στην πλάτη της άμυνας και προ του Παπαδόπουλου του έφυγε η μπάλα η οποία κατέληξε στον τερματοφύλακα.
Στο 76΄ευκαιρία καλή για την Πηγή με τον Ξαγαρά από κοντά σούταρε έξω.
Στο 85΄σέντρα του Σαμαρά κεφαλιά ο Γκούμας η μπάλα ελάχιστα πάνω από την εστία.
Στο 87΄Ο Δάσσιος στην περιοχή αφύλαχτος το σουτ όμως ήταν άστοχο.

Ερασιτεχνική ΑΟΤ/ΑΕΤ(Γκένας): Μήτσιος, Πούλιος, Σκαρλέας, Τεντολούρης ( 80΄Σαμαράς), Δρόσος, Τζάρντο, Αλεξίου, Ζάρρας ( 80΄Γκούμας), Γκάτης, Τζιάννης ( 70΄Νίκας), Τσαρούχας.

Α Ο Πηγής ( Ευαγγέλου) : Παπαδόπουλος, Κοθράς, Δάσσιος, Δούρος, Λεγάκης, Λάζος, Μιχαήλ, Παπαθανασίου, Ξαγαράς, Χοτζάϊ, Πατσιάς.