Η ΑΕΤ νικήτρια στο αναβληθέν , 3-0 τη Μπάρα

29196235_1821466157897911_7361254747669528576_oεπικράτησε με σκορ 3-0 του Αχιλλέα Μπάρας

Σε εξ΄αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα της Α ερασιτεχνικής, η ΑΕΤ/Ερασιτεχνική ΑΟΤ επικράτησε με σκορ 3-0 του Αχιλλέα Μπάρας, στο γήπεδο Κηπακίου. Δίκαιη η επικράτηση των γηπεδούχων οι οποίοι κυριάρχησαν στο γήπεδο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και εκτός από τα τρία γκολ είχαν δύο δοκάρια και χαμένες ευκαιρίες. Η ομάδα της Μπάρας, είχε και αυτή τις καλές στιγμές της ειδικά στο πρώτο ημίχρονο κυρίως αλλά δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο τέρμα όπως και στις 2-3 καλές ευκαιρίες που δημιούργησε στην επανάληψη. Γενικά έγινε ένα ανοιχτό παιχνίδι που είχε αγωνιστικό ρυθμό μέχρι το τέλος κυρίως από την γηπεδούχο ομάδα.

Τα γκολ

Στο 19΄ ο Τσαρούχας έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Παππά.
Στο 33΄ σέντρα από δεξιά και ο Γκάτης με κεφαλιά αφύλαχτος στην περιοχή σκόραρε το δεύτερο γκολ.
Στο 47΄ σέντρα από δεξιά ο Αλεξίου και ο Τσαρούχας από κοντά με πλασέ το τρίτο γκολ.

Οι ευκαιρίες

Στο 10΄ο Κυριάκης για την Μπάρα κεφαλιά η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.
Στο 12΄ο Ζάρρας το σουτ για τους γηπεδούχους η μπάλα άουτ.
Στο 22΄καλή ευκαιρία η Μπάρα σε πλασέ του Μιντσή στην περιοχή έβγαλε την φάση με τα πόδοα ο Κουτσάγιας.
Στο 25΄νέα φάση για την Μπάρα με τον Μιντσή σουτ απέκρουσε και πάλι ο Κουτσάγιας.
Στο 40΄ κεφαλιά ο Τασιόπουλος της φιλοξενούμενης η μπάλα κόντρα και κόρνερ.
Στο 42΄ νέα κεφαλιά ο Τασιόπουλος σε σέντρα του Σκέντζα η μπάλα ελάχιστα έξω.
Στο 50΄ο Δρόσος προβολή η μπάλα δίπλα από την εστία.
Στο 58΄ σουτ ο Τεντολούρης η μπάλα βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι της Μπάρας.
Στο 59΄ μόνος του ο Κοντογιώργης στην αντίπαλη περιοχή αστόχησε.
Στο 63΄ο ίδιος παίκτης σουτ η μπάλα έξω και πάλι.
Στο 74΄πλασέ του Τζιάννη απέκρουσε εξ΄επαφής ο Ζουρμπάς.
Στο 76΄πλασέ ο Κυριάκης έβγαλε ο Κουτσάγιας.
Στο 84΄ σουτ ο Δρόσος η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Αχιλλέα Μπάρας.

ΑΕΤ/ Ερασιτεχνική ΑΟΤ(Γκένας): Κουτσάγιας, Πούλιος ( 55΄Τζάρντο), Σκαρλέας, Τεντολούρης, Μπένγκο, Δρόσος, Γκάτης, Ζάρρας ( 65΄Τζιάννης), Κογιάννης ( 55΄Ντάσκας), Τσαρούχας ( 75΄ Σαμαράς).

Αχιλλέας Μπάρας ( Πατσιάνης) : Παππάς Δ. ( 46΄Ζουρμπάς), Γρατσάνης, Παπακωνσταντίνου ( 80΄Αβραάμ), Παππάς Χ., Περδικάρης, Τασιόπουλος, Κυριάκης, Κοντογιώργης, Κουβελάς, Σκέντζας, Μιντσής.