Ο ΑΟΤ 0-1 στο Αλκαζάρ τον Απόλλωνα Λάρισας

Κέρδισε τον Απόλλωνα Λάρισας με 0-1

Ένα  γκολ του Βασίλη Σαχινίδη  στο 55ο  λεπτό έδωσε την εκτός έδρας νίκη των Τρικάλων επί του Απόλλωνα Λάρισας.

Οι «κυανέρυθροι»  με μέτρια εμφάνιση  είχαν την τύχη να εκμεταλλευτούν μια ολιγωρία της αντίπαλης άμυνας και με σκόρερ τον Σαχινίδη να πάρουν τη νίκη στο ματς του Σαββάτου

Το γκολ της αναμέτρησης στο 55’ όταν ο Μάκος  «γέμισε στην περιοχή και εκεί μετά από λανθασμένη αντίδραση των παικτών το υ Απόλλωνα ,  ο Σαχινίδης σε κενή εστία πέτυχε το 0-1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας (71′ Καρακατσάνης), Ε. Ανδρέου, Χατζής (81′ Γαρυφαλλόπουλος), Μαυριάς, Αγρόδημος, Κανούλας, Λίταινας (88′ Σουλιώτης), Τσιλούλης.
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Θωμάς Γράφας): Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Βέρτζος, Κοτσώνης, Μάκος, Τσιάρας, Γροντής (42′ Τόμιτς), Σαχινίδης, Χιντζίδης (53′ Γιαννιτσάνης), Μιλοσάβλιεβ (83′ Ζγκούρη).

Η ΡΟΗ  ΤΟΥ ΑΓΏΝΑ

01′ Έναρξη αγώνα

02′ Λίγος κόσμος στο Αλκαζάρ, ενώ περίπου 10 οπαδοί του ΑΟ Τρίκαλα φιλοξενούνται στο ένα πέταλο.

07′ Χωρίς κάποια φάση το παιχνίδι μέχρι στιγμής

13′ Εκτέλεση φάουλ του Μαυριά εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και έφυγε κόρνερ.

15′ Ο Τσιλούλης έφτασε μέχρι την αντίπαλη περιοχή, έψαξε τον Κανούλα μέσα στη περιοχή που βρήκε αδύναμα τη μπάλα χωρίς να δυσκολέψει τον Αποστολίδη.

18′ Κίτρινη στον Κώστα Χατζή

20′  ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΤ. Σέντρα του Πάνου από δεξιά, ο Μιλοσάβλιεβ από το ύψος του πέναλτι σούταρε και ο Παϊτέρης μπλόκαρε τη μπάλα.

27′ Ο Λίταινας έπαιξε το ένα δύο με τον Μαυριά, μπήκε μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του δεύτερου από πλεονεκτική θέση δεν ήταν καλό και η μπάλα πέρασε άουτ.

28′ Αντεπίθεση του ΑΟΤ, σουτ του Γροντή, η μπάλα άουτ.

30′ Κίτρινη ο Τσιάρας

31′ Ο Λίταινας σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ δίχως να αιφνιδιάσει τον Αποστολίδη.

32′ Κίτρινη ο Βρέτζος

37′ Ο Τσιλούλης βρέθηκε κάτω μέσα στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα του Κοτσώνη. Ο Καρατέρπος διέταξε να συνεχιστεί το παιχνίδι, δείχνοντας στον παίκτη του Απόλλωνα να σηκωθεί.

42′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΤ. Στη θέση του τραυματία Γροντή ο Τόμιτς

45′ Τέλος Ημιχρόνου

46′ ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

48′ Ο Τόμιτς σούταρε μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγα εκατοστά πάνω από την εστία του Παϊτέρη.

53′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΤ. Στη θέση του Χιντζίδη ο Γιαννιτσάνης.

56′ ΓΚΟΛ 0-1! Ο Μάκος έκανε το γέμισμα, ο Παπαζαχαρίας συγκρούστηκε με τον Παϊτέρη με τους δύο να κάνουν λάθος και τη μπάλα να πηγαίνει στον Σαχινίδη που σε κενή εστία πλάσαρε για το 0-1.

63′ Μετά από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Μαυριάς έξω από την περιοχή δοκίμασε το σουτ, όμως ο Αποστολίδης μπλόκαρε.

65′ Πιέζει ο Απόλλων Λάρισας μετά το γκολ που δέχθηκε. Ο Λίταινας μετά από φάση διαρκείας έκανε το γυριστό σουτ μέσα από τη περιοχή, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

68′ Ωραία αντεπίθεση για τον ΑΟΤ, ο Τόμιτς βρήκε τον Γιαννιτσάνη, αλλά στο σουτ του δεύτερου η μπάλα πέρασε άουτ.

69′ Κίτρινη ο Αγρόδημος

71′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ. Στη θέση του Παπαζαχαρία ο Καρακατσάνης.

73′ Κίτρινη στον Νεμάνια Τόμιτς

76′ Εκτέλεση φάουλ του Μαυριά, μπλόκαρε ο Αποστολίδης

80′ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Ο Παπαζαχαρίας έφτασε μέχρι την περιοχή του ΑΟΤ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Μαυριά. Στο συρτό σουτ, όμως η μπάλα πέρασε δίπλα από τα δοκάρια του Αποστολίδη.

81′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Στη θέση του Χατζή ο Γαρυφαλλόπουλος.

83′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ. Στη θέση του Μιλοσάβλιεβ ο Ζγκούρη.

86′ Κίτρινη στον Σαχινίδη

88′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Στη θέση του Λίταινα ο Σουλιώτης

92′ Κίτρινη ο Πάνος.

95′ Τέλος Αγώνα 0 – 1 Τελικό Σκορ