Kαταδικαστική ήττα για το Νεοχώρι

Εχασε στην έδρα του και … έσβησαν οι ελπίδες Απειροελάχιστες  είναι πλέον οι ελπίδες του Νεοχωρίου για παραμονή στην Γ Εθνική, ειδικά μάλιστα μετά την εντός έδρας ήττα από τον Αστέρα Ιτέας με 0-2  στο ματς του Σαββάτου.

Πάντως η ομάδα της Οιχαλίας ήταν άτυχη αφού σε δύο καλές ευκαιρίες είδε την μπάλα να σταματά στα δοκάρια της αντίαπλης εστίας.

Στο  Νεοχώρι οι φιλοξενούμενοι   , έβαλαν γκολ στο α ημίχρονο κι έκαναν δύσκολη τη διαχείριση για τους παίκτες του Διγενή. Στο 27΄ έγινε το 0-1 με γκολ του Αλεξίου . Με την έναρξη του β’ μέροσυς στο 50΄ο  Γεωργουσόπουλο έγραψε το 0-2 κι έριξε νοκ αουτ την ομάδα της Οιχαλίας

Διγενής:Ζαφείρης Αετόπουλος, Τζέλης, Γούτσιος, Σαρακατσάνος, Μπασιάκας (72΄Νικόλαρος), Κολοβός, Αμπαδιωτάκης, Σκόνδρας, Τσικρικάς (60΄Τσαλάκου), Κατσαμάγκας.

Αστέρας Ιτέας:Λαμπρόπουλος, Αρκουμάνης, Αντωνόπουλος, Ζανιάς, Πανάκης, Μπογκντάνι, Γεωργουσόπουλος, Χαραλαμπίδης, Αλεξίου, Αντωνίου, Μαλισιώβας (80΄Κουτσούμπας).

Την πρώτη του ήττα έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες σημείωσε το Σάββατο (17/2) ο ΝΠΣ Βόλος. Η νεοσύστατη ομάδα επικράτησε εντός έδρας με 3-0 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Οι  γηπεδούχοι είχαν εύκολο έργο, καθαρίζοντας τη νίκη από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο!

Συγκεκριμένα, στο 7’ ο Μάντζης έκανε το 1-0 ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ηλιούπολος διπλασίασε τα τέρματά τους. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 51’ ο Μελισσόπουλος