Το Νεοχώρι 1-0 τον Αχιλλέα Φαρσάλων

IMG_8430

Μετά από καιρό μια  σημαντική νίκη

Με γκολ του Μεζίνη από 15’ του α’ ημιχρόνου η ομάδα της Οιχαλίας κέρδισε τον Αχιλλέα Φαρσάλων και επέστρεψε στις επιτυχίες αφήνοντας πίσω τις τελευταίες άσχημες εμφανίσεις

Σημε.ιο αναφοράς για το α ημίχρονο ήταν δ΄θο φάσεις. Αρχικά στο 15 μετά από σέντρα του Γιανούλα , ο Μεζίνι  πήρε την κεφαλιά και πέτυχε το 1-0 βάζοντας βάσεις για τη νίκη της ομάδας του,.

Λιγο αργότερα στο  στο  19’  στη φάση του  Σκόνδρα που δοκίμασε σουτ από μακριά αλλά  είδε την μπάλα  να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Κουτσουκέρα και εν συνεχεία να εξοστρακίζεται άουτΣτο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Νεοχωρίου  προσπάθησαν να κάνουν παιχνιδι τακτικής ήθελαν να διαφυλάξουν το σκορ όμως οι φιλοξενούμενοι  πίεσαν και εφτιαξαν φάσεις αλλά δεν βρήκαν το δρόμο ρπος τα δίχτυαΣτο 80′ προέκυψε  διακοπή της αναμέτρησης λόγω έντασης στην κερκίδα, και στα  εναπομείναντα λεπτά δεν βγήκε άλλη φάση και έτσι το παρέμεινε το  1-0

Διγενής: Ζαφείρης,Γκαγκαστάθης,Τζέλης,Γούτσιος,Σαρακατσάνος,Μπασιάκας,Γιαννούλας,Μακρής,Μεζίνη,Σκόνδρας , Αμπαδιωτάκης.