Δεν μπόρεσαν κι έχασαν με κάτω τα χέρια οι Ίκαροι

unnam0Υπεστησαν συντριβή μέσα στο ΕΑΚ

Δεν τα κατάφεραν οι Ίκαροι και γνώρισαν βαριά ήττα με 53-79από τον ΑΓΣ Ιωαννίνων. Οι “Κίτρινοι” ήταν τραγικοί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα , πετυχαν μόλις και μετά βίας επτά πόντους στην α’ περίοδο και έχασαν τον ΑΓΣΙ από τα μάτια τους πριν κλείσει το ημίχρονο ( 19-40).Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 33 πόντους διαφορά στο τέλος της τρίτης περιόδου όταν γράφτηκε το εντυπωσιακό 27-60 και από εκείνο το σημείο και μετά όλα έγιναν διαδικαστικά.
Δεκάλεπτα:  1: 7 -21, 2: 19-40, 3:27-60, 4: 53-79

Ικαροι Τρικάλων: Φούντας Γ 18, Φούντας Φ 7, Θανασσάρας,Αργύρης Ν 14, Αργύρης Σ 2, Χατζής 2, Ντούρβας 5, Μπαρμπαρούσης, Θεοδώρου2, Κορδέας 2, Στάνκοβιτς 3.

ΑΓΣ Ιωαννίνων: Γεωργίου 11, Ζαμπέτης 6, Μπαρτζώκας 17, Κάννης 1, Αντωνίου 2, Παπαγιάννης,Βάτσιος,Μάκης 8, Παπανικολάου ,Φίλιος, Εξαρχόπουλος 23, Θώδης 11.