H AET 2-1 το Γριζάνο στο Κηπάκι

17190795_1444740552237142_4968849209051680381_nΚαλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα

Στο γήπεδο Κηπακίου , η ΑΕΤ ( στην οποία αγωνίζονται οι παίκτες της Κ17 του Α.Ο. Τρίκαλα) καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα από το Γριζάνο κέρδισε με 2-1 και βελτίωσε την βαθμολογική της θέση. Το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο καθώς ειδικά στο πρώτο ημίχρονο χάθηκαν κλασικές ευκαιρίες από πλευράς γηπεδούχων οι οποίοι προηγήθηκαν 2-0. Το Γριζάνο προσπάθησε προς το τέλος να γυρίσει το ματς, μείωσε σε 2-1 αλλά δεν είχε τις μεγάλες ευκαιρίες.
Το ματς ξεκίνησε με επιθετικές ενέργειες των γηπεδούχων, ευκαιρίες και δύο γκολ στο πρώτο μισάωρο.
Στο 10΄σουτ του Ε. Αλεξίου μπλόκαρε την μπάλα ο Ζάχος.
Στο 12΄ξανά ο Ζάχος έβγαλε σωτήρια την μπάλα κόρνερ σε κοντινό πλασέ του Τσαρούχα.
Στο 15΄σουτ πάλι ο Τσαρούχας απέκρουσε στη γωνία ο Ζάχος.
Στο 16΄το 1-0. Ο Αλεξίου Ε. με ωραίο διαγώνιο σουτ στην περιοχή και από δεξιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 18΄νέα ευκαιρία οι γηπεδούχοι με τον Δημόπουλο από αριστερά να μπαίνει να σουτάρει και να βγάζει την φάση και πάλι ο Ζάχος.
Στο 30΄το 2-0. Φοβερό γκολ από τον Κλάϊντι Γκόγκα . Πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή και με βολίδα την έστειλε στο αριστερό παράθυρο του Ζάχου.
Στην επανάληψη βελτιώθηκαν οι φιλοξενούμενοι και είχαμε ένα ματς με πάνω κάτω την μπάλα.
Στο 50΄ πλασέ του Μπακλαβά ο Μήτσιος σε καλή θέση μπλόκαρε.
Στο 62΄ο Γκόγκα μπήκε μόνος του στην περιοχή, σούταρε αλλά αστόχησε.
Στο 74΄ο Σταμέκος στο απ΄ευθείας φάουλ, η μπάλα κόντραρε πήρε ύψος και πριν μπει στα δίχτυα ο Μήτσιος την έβγαλε με υπερένταση κόρνερ.
Στο 76΄σουτ από τον Γκόγκα έξω από την περιοχή η μπάλα λίγο άουτ.
Στο 89΄το 1-2. Ο Κουκούδας από την δεξιά πλευρά εκτέλεσε φάουλ, ο Νταντάλιας με καρφωτή κεφαλιά μείωσε το σκορ το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

ΑΕΤ : Μήτσιος, Πούλιος, Σαμαράς, Μπένγκο, Μπαρτζιώκας, Μπακάλης, Τσαρούχας ( 64΄Αλεξανδρής), Μαγκούτης, Γκόγκα, Αλεξίου Ε. ( 90΄Ντάσκας), Δημόπουλος ( 80΄Βράντζας)
Μπάρτσα Γριζάνου: Zάχος, Καραγιάννης, Νταντάλιας, Σταμέκος, Μπακλαβάς Χ., Γκολέτσας Αλ., Τσιάμης ( 63΄Γκέκα), Μακρής ( 70΄Κακάλιας), Κουκούδας, Μπακλαβάς Β. ( 46΄Γκολέτσας Αθ.), Τέλλιος Χ.