Νίκη του Bράχου επί της Κρύας Βρύσης

Με καθαρό σκρο νίκησε το Καστράκι την Κρύα Βρύση

Το Καστράκι ήταν καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο προηγήθηκε με 2-0 κι από εκεί και πέρα παίζοντας με αντεπιθέσεις στο δεύτερο μέρος πέτυχε ένα ακόμη τέρμα παίρνοντας μια σπουδαία νίκη.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι η Κρύα Βρύση μέχρι σήμερα είχε την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος, καθώς είχε δεχθεί μόλις 7 τέρματα και σε ένα παιγνίδι δέχθηκε τρία.

Η Κρύα Βρύση μπήκε καλύτερα και έχασε μια καλή ευκαιρία με τον Γεωργάκη στο 3’, αλλά στη συνέχεια οι φάσεις ήρθαν από την πλευρά των γηπεδούχων.

Στο 8’ από το φάουλ του Ε. Μπαούτη η κεφαλιά του Τσιαντούλα βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι.

Στο 24’ ο Β. Αλμπάνης ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή από τον Αυγέρο και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Γραβάνης κι έγραψε το 1-0.

Στο 27’ ο Βασίλης Αλμπάνης ξέφυγε σε αντεπίθεση και με πλασέ πραγματοποίησε το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Κρύα Βρύση πίεσε χωρίς όμως αντίκρυσμα στην αρχή του αγώνα ενώ στο 70’ έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Αυγέρου.

Στο 75’ ο Γραβάνης με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, και στο 77’ αποβλήθηκε και ο Τσιαντούλας από πλευράς Καστρακίου