To «τρένο» πάτησε και την Λαμία

image-0-02-05-3a7e7621de470e31ad8bab68ee8f5ed9685d94eef3c202f6f0029a6ceb4eb101-V

‘Έκτη σερί νίκη για ΑΟΤ που νίκησε και τους πρωτοπόρους με 1-0

Τα Τρίκαλα συνεχίζουν την επέλαση τους και παρέσυραν στο διάβα τους και την φιλόδοξη φέτος ομάδα της Λαμίας που βρίσκεται στην κορυφή της Football League.

Το 1-0 σε καμία περίπτωση δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα καθώς οι «κυανέρυθροι» ήταν συντριπτικά ανώτεροι της ομάδας της Φθιώτιδας, έχασαν κλασσικές ευκαιρίες να ανεβάσουν και άλλον τον δείκτη του σκορ ενώ η Λαμία δεν απείλησε σχεδόν καθόλου τον Αποστολίδη.

Τα Τρίκαλα προηγήθηκαν με το καλημέρα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιαννιτσάνη το οποίο κέρδισε καθαρά ο Κουσκουνάς σε ανατροπή από τον Κοτσώνη.

Τα Τρίκαλα με την νίκη αυτή έφτασαν τις έξι συνεχόμενες (οι πέντε με τον Αμανατίδη στον πάγκο) και πάνε για την 7η την Κυριακή απέναντι στον Άρη.

Κορυφαίος των Τρικάλων ο Στεφάνοβιτς, τον ακολούθησαν Μουμίν, Γκόλιας χωρίς να υστερήσει κανείς εκ των υπολοίπων.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Φωτιάδης (Σερρών) με βοηθούς τους συντοπίτες του  κ.κ. Κωτούλα, Ζιγκερίδη

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΟ Τρίκαλα (Π. Αμανατίδης): Αποστολίδης, Λαμπάκης, Γκόλιας, Πίντο Λεάντρο, Βέρτζος, Ριζογιάννης (88′ Μαχαματ) ,Μουμίν, Ρομπέρ (65′ Μπαϊκαρά), Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς, Γιαννιτσάνης (77′ Μπαλμπόα)

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Ρότσα, Βασιλόγιαννης, Μπλάζιτς, Κοτσώνης (60′ Κόβιτς), Όμο, Ματσούκας, Βάντερσον (76′ Καραγιάννης), Σπυρόπουλος, Παπαργυρίου, Αναστασιάδης

Το παιχνίδι όπως το μετέδωσε το sportrikala.gr:

1′ Πέναλτι για τα Τρίκαλα!!! Ο Κοτσώνης ανατρέπει τον Κουσκουνά και δίνει πέναλτι ο Φωτιάδης, πεντακάθαρη παράβαση. Ο παίκτης που έκανε το πέναλτι είδε και την κίτρινη κάρτα

2′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Γιαννιτσάνης ανοίγει το σκορ, 1-0!!!

4′ Κίτρινη κάρτα στον  Μπλάζιτς

25΄ Κίτρινες καρτες σε Ρότσα και Ρομπέρ

27′ Κίτρινη κάρτα στον Λαμπάκη

40′ Κίτρινη κάρτα στον Αναστασιάδη

43′ Ανατροπή του Στεφάνοβιτς απο τον Μπλάζιτς μέσα στην περιοχή. Τα Τρίκαλα ζήτησαν πέναλτι καθώς ο παίκτης της Λαμίας πήγε με τα δύο πόδια πάνω στον Σέρβο

45′ Σουτ Ματσούκα μπλοκάρει εύκολα ο Αποστολίδης

45″ Κίτρινη κάρτα στον Στεφάνοβιτς

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Μετά απο φάουλ του Γκόλια ο Μουμίν έκανε εξ επαφής την κεφαλιά αλλά ο Πίτκας έδιωξε ενστικτωδώς και στην συνέχεια ο Γιαννιτσάνης δεν μπόρεσε να πάρει το ριμπάουντ και να σκοράρει

57′ Σουτ απο καλή θέση πάνω στο σώμα του Λεάντρο, οι παίκτες της Λαμίας ζήτησαν πέναλτι θεωρώντας ότι η μπάλα βρήκε το χέρι του παίκτη των Τρικάλων

63′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Μετά απο μπαλιά του Ρομπέρ ο Κουσκουνάς βγήκε πίσω απο τον Όμο που απέτυχε να διώξει, βγήκε απέναντι στον Πίτκα, ο οποίος όμως νίκησε τον σέντερ φορ των Τρικάλων στο ανεπανάληπτο τετ α τετ!!!

85′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά

90′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Στεφάνοβιτς ο οποίος δεν θα αγωνιστεί κόντρα στον Άρη

20170322_15512620170322_155121image-0-02-05-08d706e81a36e186a08e0100ef7ae3c2bf51532f8048f5527deb66cdbd18410a-V

image-0-02-05-0192f74954e140c66654b84e51e8dc70b8a5df7f1ba135a14940fbaa8718faac-V