Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι!!!

DSC_0057

Nέα γκέλα στο στάδιο και 2-2 με την Καλλιθέα.

Είναι φανερό. Η κατάσταση στον ΑΟΤ , που ξεκίνησε ως φαβορί για την άνοδο και τώρα βολοδέρνει στα μισά της βαθμολογίας, δείχνει να  είναι αρρωστημένη. Ο Γιαλιάς κάθε τρεις και λίγο ανακοινώνει ότι θα φύγει και άπαντες (ανάμεσα τους και οι ποδοσφαιριστές της ομάδας) έχουν ξενερώσει … Όπως μάλσιτα φάνηκε σήμερα από την εικόνα των άδειων κεκρίδων,  ούτε οι φίλαθλοι αντέχουν να παρακολουθήσουν τον κατήφορο που έχει πάρει η ομάδα.

Μετά την ισοπαλία που ήρθε στις καθυστερήσεις (2-2) επισφαλής θα πρέπει να θεωρείται και η θέση του Αλέκου Βοσνιάδηαφού ούτε  και αυτός δεν μπόρεσε να αναστρέψει την κατάσταση και να δώσει άλλη πνοή στην ομάδα.

Τα Τρίκαλα προηγήθηκαν με τον Γιαννιτσάνη στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου αλλά στην συνέχεια δέχτηκαν δύο γκολ από την αδύναμη Καλλιθέα για να πάρουν τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Λεάντρο.

Διαιτητής: Τεβεκέλης (Μακεδονίας), Βοηθοί: Νατσιόπουλος, Τυριακίδης (Μακεδονίας)

ΑΟ Τρίκαλα: Αθανασόπουλος, Λαμπάκης(84′ Παπαδόπουλος) , Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Ρομπέρ(73′ Μπαικαρά), Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς (68′ Μπαλμπόα), Μαχαμάτ.

Καλλιθέα: Μιχελής, Λεβέντης, Πατας, Τζώνης, Κατσικογιάννης, Πινιώτης, Τσίπρας, Γουόρντεν(71′ Γιαγκουδάκης), Σμυρλής(81′ Στεφάνοβιτς), Σταματάκος(92′ Ντιακιτέ), Σταμόπουλος

Το παιχνίδι όπως το μετέδωσε το sportrikala.gr:

*Η ομάδα των Τρικάλων προέρχεται από νικηφόρο αποτέλεσμα (2-0 την Αν.Καρδίτσας) , ενώ η Καλλιθέα από ισοπαλία εντός έδρας (0-0 με Πανελευσινιακό)

*Πολύ μικρή η προσέλευση του κόσμου στο γήπεδο. Κακές οι καιρικές συνθήκες αυτή την στιγμή και αρκετά βαρύς ο αγωνιστικός χώρος!!

Ξεκίνημα της αναμέτρησης

15′  Τα Τρίκαλα έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς να υπάρχει κάποια τελική μέχρι τώρα

16′  Ατομική προσπάθεια του Σμυρλή, που κάνει το γύρισμα προς την περιοχή των Τρικάλων αλλά ο Βέρτζος απομάκρυνε σε κόρνερ προ του Τσίπρα

17′ Κίτρινη κάρτα στον Σταμοπουλο

19′ Σουτ από τον Σμυρλή ο Αθανασόπουλος, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

27′ Ο Σταματόπουλος τραβάει τον Ριζογιάννη, δίνεται φάουλ αλλά όχι και κίτρινη κάρτα που θα ήταν η δεύτερη για τον παίκτη της Καλλιθέας!!

33′ Καλή ευκαιρία για την ομάδα των Τρικάλων όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρομπέρ ο Γιαννιτσάνης πήρε την κεφαλιά που έφυγε ελάχιστα άουτ

34′ Ο Κουσκουνάς γύρισε την μπάλα στην περιοχή αλλά ο Μιχελής μλόκαρε προ του Στεφάνοβιτς

36′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα!!  Ωραία μπαλιά από τον Στεφάνοβιτς , τετ α τετ του Κουσκουνά, επέμβαση του Μιχελή και κόρνερ

41′ Σουτ του Τσίπρα μέσα από την περιοχή η μπάλα χτυπάει στον Λεάντρο και κόρνερ

45′ Σουτ του Στεφάνοβιτς από μακριά η μπάλα άουτ

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

47′ ΓΚΟΟΟΟΛ για τα Τρίκαλα! Σέντρα του Ρομπέρ και ο Γιαννιτσάνης  με κεφαλιά κάνει το 1-0!!

Δυναμικό ξεκίνημα από τα Τρίκαλα στο δεύτερο μέρος

48′ Κίτρινη κάρτα στον Τσίπρα

54′ Σουτ του Ριζογιάννη μετά από απομάκρυνση του Μιχελή  η μπάλα άουτ

55′ Μετά από σέντρα του Λεβέντη, ο Σμυρλής παίρνει την κεφαλιά και ο Αθανασόπουλος διώχνει σε κόρνερ

60′ ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα. Ο Γουόρντεν ανοίγει στον Σταματάκο, αυτός πλασάρει έυστοχα τον Αθανασόπουλο μέσα από την περιοχή και φέρνει το ματς στα ίσια!

66′ ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα!! Μετά από σέντρα του Τσίπρα ο Σμυρλής με σουτ κάνει το 1-2!!!

68′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στην θέση του Στεφάνοβιτς ο Μπαλμπόα

71′ Αλλαγή για την Καλλιθέα. Στην θέση του Γουόρντεν ο Γιαγκουδάκης

73′ Δεύτερη αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στην θέση του Ρομπέρ ο Μπαικαρά

75′ Σουτ του Μπαικαρά μετά από πάσα του Κουσκουνά διώχνει ο Μιχελής

76′ Κίτρινη κάρτα στους Πινιώτη και Γιαννιτσάνη

Συμπληρώσαμε 80 λεπτά παιχνιδιού

81′ Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Στεφάνοβιτς στη θέση του Σμυρλή

84′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Λαμπάκη

90′ Κίτρινη στον Κατσικογιάννη

92′ Αλλαγή για τον Καλλιθέα. Ο Ντιακιτέ στη θέση του Σταματάκου

93′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ και 2-2!! Ο Λεάντρο με κεφαλιά μετά από φάουλ του Γκόλια φέρνει το ματς στα ίσια