Νέα οδυνηρή ήττα για τον ΑΟ Τρίκαλα

IMG_20801

Σε οδυνηρή ήττα (δεύτερη συνεχόμενη) υποχρεώθηκε ο ΑΟ Τρίκαλα

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής  δεν μπόρεσε να πάρει  ούτε καν το βαθμό,  υπέστη ήττα με 1-0 ( με γκολ του Ρούνεϊ Βακενβάι από 10’)και αφήνει πλέον τα σενάρια ανόδου για άλλες ομάδες της κατηγορίας αφού απομακρύνθηκε αρκετά από την κορυφή

Το γκολ των Χανιών σημείωσεμε κεφαλιά  Ρούνεϊ Βακενβάι στο 10ο λεπτό του α’ ημιχρόνου.

Ο Καμερουνέζος επιθετικός έδωσε τρεις βαθμούς στον ΑΟΧ ο οποίος έφτασε τα εφτά σερί ματς χωρίς ήττα! Η κρητική ομάδα κράτησε μέχρι τέλους το γκολ του Ρούνεϊ ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Αποστολόπουλου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στην συνέχεια του αγώνα ακυρώθηκαν τρία γκολ! Δύο για τα Τρίκαλα κι ένα για τα Χανιά! Πιο συγκεκριμένα στο 38′ ακρυώθηκε το γκολ του Κουσκουνά (ως επιθετικό φάουλ) και στο 60′ το γκολ του Γιαννιτσάνη (ως οφσάιντ). Ως οφσάιντ ακυρώθηκε και το γκολ των Χανίων στο 72′ του Αποστολόπουλου.

ΧΑΝΙΑ (Θ. Παπαβασιλείου): Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής (90′ Λάσκαρης), Βασιλείου, Φορυλάνος, Τσουκάνης, Αποστολόπουλος, Σταματής (94′ Ντούμος), Βαρούχας (82′ Θεολόγου), Ρούνεϊ

ΤΡΙΚΑΛΑ (Α. ΒΟΣΝΙΑΔΗΣ): Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης (73′ Μαρουκάκης), Γκόλιας, Βέρτζος, Λεάντρο, Αρναρέλλης (46′ Ρομπέρ), Στεφάνοβιτς, Μουμίν, Πίντο (59′ Μπαϊκαρά), Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς

Το live toz του  sportikala

Διαιτητές:Kοσικίδης (Αθηνών) , Κομκοτός (Ρεθύμνου) , Μαυρούδης (Ηρακλείου)

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Θ. Παπαβασιλείου): Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής, Βασιλείου, Φορυλάνος, Τσουκάνης, Αποστολόπουλος, Σταματής, Βαρούχας( 82′ Θεολόγου), Ρούνιτς

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Α. ΒΟΣΝΙΑΔΗΣ): Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης (73′ Μαρουκάκης), Γκόλιας, Βέρτζος, Λεάντρο, Αρναρέλλης(46′ Ρομπέρ), Στεφάνοβιτς, Μουμίν, Πίντο( 60′ Μπαικαρά), Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς

Kαλησπέρα σε όλους. 15η αγωνιστική της Football League και τα Τρίκαλα αντιμετωπίζουν τα Χανιά στο Μάλεμε.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

*Κάποια τεχνικά προβλήματα στο γήπεδο του Μάλεμε δεν μας έχουν επιτρέψει να έχουμε τις ενδεκάδες.

Πατάνε καλύτερα τα Τρίκαλα στα πρώτα 10′ του παιχνιδιού

ΓΚΟΛ. 1-0 τα Χανιά μόλις στο 10′, κόντρα στην ροή του παιχνιδιού. Ο Ρούνιτς με κεφαλιά σκοράρει

24′ Κίτρινη στον Αποστολόπουλο

30′ και τα Χανιά διατηρούν το προβάδισμά τους χωρίς να έχουν απηλειθεί ιδιαίτερα από την ομάδα των Τρικάλων

37′ Aκυρώνεται γκολ του Κουσκουνά ως επιθετικό φάουλ

39′ Κίτρινη ο Μουμίν

39′ Κίτρινη στον Δαμιανάκη

40′ Σουτ του Πίντο, η μπάλα άουτ

41′ Νέο σουτ του Στεφάνοβιτς , η μπάλα και πάλι άουτ

**Προστέθηκαν οι ενδεκάδες των 2 ομάδων

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Μπροστά στο σκορ η ομάδα των Χανίων

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

46′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στην θέση του Αρναρέλλη ο Ρομπέρ

47′ Ο Κουσκουνάς έφευγε μόνος του απέναντι στον Αθανασίου, αλλά υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες

48′ Ευκαιρία για τα Χανιά.  φάουλ του Βαρούχα, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά, επέμβαση του Αθανασόπουλου σε κόρνερ

Συμπληρώνουμε 60′ παιχνιδιού με τα Τρίκαλα να έχουν την υπεροχή και να προσπαθούν για την ισοφάριση

Δεύτερη αλλαγή για τα Τρίκαλα, ο Μπαϊκαρά αντί του Πίντο

62′ Ακυρώνεται γκολ του Γιαννιτσάνη για οφσάιντ

67΄Κίτρινη ο Ηρακλής

73′ Ακυρωθέν γκολ και για τα Χανιά με τον Αποστολόπουλο

73′ Τρίτη αλλαγή για τα Τρίκαλα, Μαρουκάκης αντί Σανδραβέλη.

Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Θεολόγου αντί του Βαρούχα

80′ και τα Τρίκαλα πιέζουν όλο και ποιο ψηλά