Τα Μετέωρα με διπλό στην έδρα του Οικουμένιου

SONY DSCΑν και αγωνίζονταν με εννέα παίκτες

Με μια μεγάλη νίκη κα9ι γκολ στις καθυστερήσεις πέρασαν τα Μετέωρα από την έδρα του Οικουμένιου Στο 53’ ο Φασούλας ανατράπηκε από τον Κωστή με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Το εκτέλεσε ο ίδιος παίκτης που το κέρδισε με τον Βλαχάβα όμως να καταφέρνει και να αποκρούει.
Τα Μετέωρα έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κωστή με δεύτερη κίτρινη κάρτα δύο λεπτά αργότερα (55’).
Τα πράγματα για τους φιλοξενούμενους έγιναν ακόμη πιο δύσκολα όταν αποβλήθηκε και ο Παππάς με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 65’.
Στο 85’ σημειώθηκε αποβολή και για τους γηπεδούχους οι οποίοι συνέχισαν με 10 παίκτες στα τελευταία λεπτά.
Στο 95’ ο Φορτούνης επιχέιρησε ατομική μπήκε στην περιοχή και με υποδειγματικό σουτ πέτυχε το 0-1 χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα των Μετεώρων.