Ασταμάτητος ήταν ο Άρης κόντρα στην Καλλονή
Ασταμάτητος ήταν ο Άρης κόντρα στην Καλλονή σήμερα στο «Βικελίδης». Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν εύκολα με 5-0 και μείωσαν τη διαφορά από την κορυφή στους 2 βαθμούς.
Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας ο Πανσερραϊκός έφυγε με το 1-0 από την Καλλιθέα.
Το φιλμ των αγώνων
Καλλιθέα – Πανσερραϊκός 0-1
ΣΚΟΡΕΡ: 41′ Χατζηδημητρίου σουτ
Καλλιθέα (Γκώνιας): Ντούνης, Λεβέντης (73′ Κυριζάκης), Σταμόπουλος, Πάτας, Μούκταρης, Γκίνη, Μάκο, Μπέλης (35′ λ.τρ. Ηλιάδης), Σταματάκος, Γουόρντεν (86′ Σμυρλής), Τσίπρας.
Πανσερραϊκός (Διλμπέρης): Μέλκα, Βοσκόπουλος, Παπατζίκος, Σιάκκας, Ρούτσης, Κάκκο (76′ Κανούλας), Τσούτσης (86′ Τσουβαλτσίδης), Στέβιτς, Μαφουτά (90′ Λαντό), Χατζηδημητρίου, Ιωαννίδης.
Άρης – Καλλονή 5-0
ΣΚΟΡΕΡ: 12′ αυτογκόλ Τζελίδης προβολή, 74′ Τάτος σουτ, 76′ Καπνίδης σουτ, 80′ Μπαργκαν σουτ, 88′ Τάτος φάουλ
Άρης (Αναστόπουλος): Διούδης, Ιντζίδης, Ραούλ Μπράβο, Νέτο, Καράμπελας, Ανάκογλου (72′ Ρόβας), Παυλίδης, Μπαργκάν, Ίλιτς, Μιλούνοβιτς (68′ Ντούνης), Τάτος
Καλλονή (Βαζάκας): Μανιάτης, Ζουλιώτης, Παζατζίδης, Ρεπετσάς, Τζελίδης, Ντάλλας, Γιώργου, Λίταινας (54′ Γιουκαρής), Τριανταφύλλου (69′ Λαμπράκης), Φράγκος, Λουτσιάν
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου
Αν. Καρδίτσας – Απόλλων 0-0
Παναιγιάλειος – Αγροτικός Αστέρας 1-0 (83′ Ξόμπλιος)
Σπάρτη – Αιγινιακός 3-2 (2′ Γιαννίτσης, 80′ Μπουντόπουλος, 82′ Αναστασάκος – 29′ Ζούρκος, 55′ Πατράλης)
Πανθρακικός – Κισσαμικός 1-0 (85′ πεν. Κουσίδης)
ΑΟ Χανιά – Αχαρναϊκός 2-3 (40′ Θεολόγου, 95′ Σταματής – 34′, 57′ Ματσούκας, 90′ πεν.Τζιώρας)
Λαμία – Πανελευσινιακός 4-0 (13′, 45′ Βασιλόγιαννης, 38′ Ντουρμισάι, 42′ Όμο)
Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου
Καλλιθέα – Πανσερραϊκός 0-1 (42′ Χατζηδημητρίου)
Άρης – Καλλονή 5-0 (12′ Ίλιτς, 75, 88” Τάτος, 76′ Καπνίδης, 80′ Μπαργκάν)
Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου
ΑΟ Τρίκαλα – ΟΦΗ (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Λαμία 10
2. Απόλλων Σμύρνης 10
3. Αγροτικός Αστέρας 9
. Σπάρτη 9
5. Άρης 8
6. Αχαρναϊκός 7
. Πανσερραϊκός 7
8. Αιγινιακός 5
. ΟΦΗ 5
10. ΑΟ Χανιά 4
. Τρίκαλα 4
. Παναιγιάλειος 4
. Πανθρακικός 4
14. Καλλιθέα 3
. Αναγέννηση Καρδίτσας 3
16. Καλλονή 1
. Κισσαμικός 1
18. Ελευσίνα 0
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5Η)
Κυριακή 11 Δεκεμβρίου
Απόλλων – Αγροτικός Αστέρας (15:00)
Αιγινιακός – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)
Πανσερραϊκός – Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. Σερρών)
Κισσαμικός – Σπάρτη (15:00)
Αχαρναϊκός – Καλλιθέα (15:00, Δημ. Αχαρνών)
Καλλονή – Πανθρακικός (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)
ΟΦΗ – ΑΟ Χανιά (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
Πανελευσινιακός – Άρης (15:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)
Λαμία – Τρίκαλα (15:00, ΔΑΚ Λαμίας)