Άρης – ΑΟ Τρίκαλα 3-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε ματς ανατροπών ο ΑΟΤ λύγισε και ηττήθηκε

Αν και ξεκίνησε ιδανικά στο β ημίχρονο με το γκολ του Κουσκουνά η ομάδα των Τρικάλων μετά από λάθη που πληρώθηκαν ακριβά έφυγε ηττημένη από το ντέρμπι της αγωνιστικής δίνοντας ευκαιρία στον Άρη να πανηγυρίσει νίκη με 3-2 στην έδρα του

Oι συνθέσεις των 2 ομάδων:

Άρης: Διούδης, Τζανακάκης, Καράμπελας, Ραούλ Μπράβο, Ιντζίδης, Ρόβας, Ανάκογλου, Μπαργκάν, Τάτος, Μιλούνοβιτς, Ίλιτς

Τρίκαλα: Σιδεράκης, Λαμπάκης, Λεάντρο, Βέρτζος, Σερτζίνιο, Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς, Στεβάνοβιτς, Μπαϊκαρά, Ριζογιάννης,Νιάρος

Άρχισε ο αγώνας

4′ Κεφαλιά του Ιντζίδη ψηλά άουτ

9′ Σουτ του Ίλιτς μπλόκαρε ο Σιδεράκης

11′ Σουτ του Μπαργκάν απέκρουσε ο Σιδεράκης

15΄Κίτρινη κάρτα στον Ριζογιάννη και Τάτο

22′ Σουτ του Τάτου άουτ

37′  Μεγάλη ευκαιρία. Τετ α τετ των Τρικάλων με τον Γιαννιτσάνη , η μπάλα λίγο άουτ

Τα Τρίκαλα έχουν ανεβάσει την απόδοσή τους και απειλούν

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

46′ Αλλαγή για την ομάδα του Άρη, ο Παυλίδης στην θέση του Ανάκογλου

49′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ. ο Κουσκουνάς τσιμπάει την μπάλα και με σουτ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ

52′ ΓΚΟΛ για τον Άρη. Φάουλ του Τάτου, κεφαλιά του Μπαργκάν και 1-1

55′ Κίτρινη στον Νιάρο

61′ Κεφαλιά του Τζανακάκη, απέκρουσε ο Σιδεράκης

62′ Από λάθος  γύρισμα του Μπράβο μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον κουσκουνά

63′ ΓΚΟΛ! Μετά από φάση διαρκείας και σουτ του Μπαργκάν στην επαναφορά ο Ίλιτς κάνει το 2-1

66′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Τζάκσον στην θέση του Νιάρου

67΄Σέντρα του Τζάκσον , κεφαλιά του Πίντο μπλόκαρε ο Διούδης

71′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ για τα Τρίκαλα!! Φάουλ του τζάκσον, κεφαλιά του Γιαννιτσάνη και 2-2

73′ Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Τζεμπούρ, έξω ο Μιλούνοβιτς

75΄Κίτρινη ο Παυλίδης

79΄Μέσα ο Μίνγκας, έξω ο Κουσκουνάς

80′ Μέσα ο Νέτο , έξω ο Ρόβας

82′ ΓΚΟΛ! Σουτ του ίλιτς , κακός υπολογισμός από τον Σιδεράκη και 3-2

84′ Κίτρινη στον Γιαννιτσάνη

85′ Μέσα ο Δουκάκης, έξω ο Ριζογιάννης

4 τα λεπτά των καθυστερήσεων

93′ Κίτρινη στον Νέτο για θέατρο

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. 3-2 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ