Ηττα στον Βόλο για Ελευθεροχώρι- Αποτελέσματα

domTasunclearΔεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα το ΕλευθεροιχώριΤο τρικαλινό συγκρότημα ηττήθηκε με 3-0 από τον Ολυμπιακό Βόλου και μετρά πέντε χαμένα ματς μέσα σε ένα μήνα Ο Ολ. Βόλου καθάρισε με δύο γκολ του Φλίγκου στο δεύτερο ημίχρονο και ένα του Ιωαννίδη,. Το Ελευθεροχώρι πάντως είχε καλή παρουσία για μεγάλο διάστημα ενώ ε΄φτιαξε και 2-3 καλές φάσεις στα καρέ των αντιπάλων του

Το Ελευθεροχώρι απέιλησε με το φάουλ του Σκόνδρα στο 29’ και στο 31’ με τον Γόρδιο, που είδε το σουτ που έκανε να αποκρούεται στην αριστερή του γωνία από τον Κατσούλη, με τον παίκτη τωνΑετών  να βγαίνει σε τετ-α-τετ από πλάγια θέση .

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 40′ λεπτό με τον Βασίλη Ιωαννίδη, όταν ο Britos σούταρε από πλάγια θέση, ο Γιδόπουλος απέκρουσε και ο Ιωαννίδης εξ’ επαφής μέσα από τη μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ, γράφοντας το 1-0. Στο στο 58’ η τρικλαινή ομάδα άγγιξε την ισοφάριση όμως το σουτ του Γόρδιοι  σταμάτησε  στο οριζόντιο δοκάρι και χάθηκε η πιο μεγάλη φάση.
Ο συνήθης ύποπτος για γκολ, Κώστας Φλίγκος διπλασίασε τα τέρματα για τον Ολυμπιακό Βόλου στο 80ο λεπτό , όταν ο Ιωάννιδης έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο αμαρκάριστος Φλίγκος με πλασέ έγραψε το 2-0. Πέντε λεπτά αργότερα, στο 85′, ο Κώστας Φλίγκος ξανασκόραρε εκμεταλλευόμενος την σέντρα του Στουρνάρα από τα δεξιά, πετυχαίνοντας το 3-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Κατσούλης, Στουρνάρας, Ιωαννίδης, Τέλλος, Κωστόπουλος, Σταύρου, Οικονόμου, Δωματάς, Μπρίτος (66′ Αναστασίου), Ντα Κόστα (59′ Πότσι), Φλίγκος (86′ Ευθυμιάδης)
ΜΑΥΡΟΙ ΑΕΤΟΙ: Γιδόπουλος, Νάκου, Νασιάκος, Καραστέργιος (88′ Στάμος), Σκόνδρας, Κεχαγιάς, Αετόπουλος, Γόρδιος, Μπαλτιμάς, Ιωάννου, Τεντολούρης (78′ Ευθυμίου)

Τα αποτελέσματα της 8η αγωνιστικής και η βαθμολογία στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής έχουν ως εξής:

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-ΑΕ Ιστιαίας 1-0

Ρήγας Φεραίος-Αστέρας Πετριτή  3-1 (21′ Σέττος, 34′ Γκίκα, 86′ Κυπτίου / 67′ Γούναρης)

Πιερικός-ΑΕ Καραϊσκάκης  1-1 (55′ Παπαδόπουλος πεν / 84′ Χαρτσιάς)

Θεσπρωτός-Απόλλων Λάρισας  0-2 (42′ Αγρόδημος, 61′ Διβανές)

Ολυμπιακός Βόλου-Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου  3-0 (40′ Ιωαννίδης, 80′-85′ Φλίγκος)

Αμβρακία Κωστακιών-Διαγόρας Σεβαστής  0-1 (90′ Τσαγκαράκης πεν.)

Εθνικός Φιλιππιάδας-Τηλυκράτης  0-0

Πύδνα Κίτρους-Νίκη Βόλου  2-1 (37′ Στεφανίδης, 83′ Κατσιαμήτας / 90′ Μέτσε πεν)