Τα Τρίκαλα πέρασαν με 0-1 από την Ελευσίνα

Από το α ημίχρονο έκαναν σκορ τα Τρίκαλα στην Ελευσίνα και τελικά με το πέναλτι του Κουσκουνά πήραν τη νίκη

11418

Με  έυστοχο χτύπημα πέναλτι του Κουσκουνά τα Τρίκαλα πέρασαν από την   Ελευσίνα με 0-1.Ετσι οι κυανέρυθροι ανέβηκαν και πάλι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και μπορούν μετά τις απώλειες ΑΕΛ και Κε΄ρκυρας να ελπίζουν σε ακόμα καλύτερη συνέχεια αν και θα πρέπει να κάνουν διορθωτικές κινήσεις στο παιχνίδι τους για να βγάλουν καλύτερη εικόνα στο γήπεδο

Οι κυανέρυθροι ήταν καλύτεροι από τους γηπεδούχους σε όλη τη ροή του 90λεπτου, είχαν αριθμητική υπεροχή, όμως δεν είχαν και δεν δημιούργησαν πολλές καθαρές φάσεις,  ευκαιρίες για γκολ στα καρέ των Σταχυοφόρων,  ενώ από την άλλη ο ΣΙκαλιάς πέρασε ένα ήσυχο απόγευμα Πρίν το γκολ στο 33 σε σουτ του Στεφάνοβιτς η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι της Ελευσίνας

Η φάση του πέναλτι στο 37  έφερε και αποβολή του Παληγιώργου  και έτσι οι κυανέρυθροι συνεχίζουν με αριθμητικό πλεονέκτημα στο παιχνίδι και έψαξαν  το δεύτερο γκολ για να κλειδώσουν τη νίκη τους αλλά όπως προείπαμε δεν μπόρεσαν να διασπάσουν την αμυντική γραμμή της Ελευσίνας

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σωτηριάδης (Λασιθίου), και βοηθοί οι Δουλγεράκης (Αν. Αττικής), Δασκαλάκης (Ηρακλείου)/

Πανελευσινιακός: Στεργιώτης, Μπαρμπόσα (48΄Πούρνος), Βιγιαφάνες (63΄Κορνελάτος), Μπλάνκο, Τσολακίδης, Γκεμίσης (68΄Γκεμίσης), Λίτσος, Ανδρίκος, Τσίγκρος, Κακαράς, Παληγεώργος.

Α.Ο. Τρίκαλα: Σικαλιάς, Λαμπάκης, Παπαπαναγιώτου, Ζώνας, Παπαργυρίου, Μακρίδης, Ριζογιάννης, Στεφάνοβιτς (77΄Αρσενίεβιτς), Δουκάκης (63΄Χαροντάκης), Γκονζάλες (56΄Γκμπαλέ), Κουσκουνάς