Με τα αν (ως γνωστό) δεν… γίνεται δουλειά, όμως στο σενάριο πρόκρισης ο ΑΟΤ ό θα έπαιζε σε όμιλο με Καρδίτσα Γιαννενα και Ηρακλή
Με τα αν δεν γίνεται δουλειά, ο ΑΟΤ παοκλείστηκε από τους 32 του κυπέλλου όμως αν είχε περάσει τον Αχαρναικό θα έπαιζε σε όμιλο με Καρδίτσα Γιαννενα και Ηρακλή και σίγουρα θα είχε παιχνίδια με εισπρακτική επιτυχία
Όπως προέκυψε από την κλήρωση που έγινε στα γραφεία της ΕΠΟ, οι κάτοχοι του τροπαίου θα αντιμετωπίσουν στον 5ο όμιλο τον Πλατανιά, τον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Παναιγιάλειο, ενώ η ΑΕΚ στο πλαίσιο του 8ου ομίλου θα παίξει με τη Skoda Ξάνθη, τη Λάρισα και τον Πανελευσινιακό.
Ο Παναθηναϊκός κληρώθηκε στον 4ο όμιλο με Λεβαδειακό, Παναχαϊκή και Κέρκυρα, ενώ ο ΠΑΟΚ στον 3ο με αντιπάλους τους Πανθρακικό, Χανιά και Ολυμπιακό Βόλου.
Η πρώτη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για τις 27,28 και 29 Οκτωβρίου. Η δεύτερη για τις 1,2 και 3 Δεκεμβρίου. Η τρίτη για τις 15, 16 και 17 Δεκεμβρίου.
Το σύστημα διεξαγωγής των αγώνων της 2ης φάσης, θα διασφαλίζει, ρητώς, ότι οι δύο ομάδες της Α΄ Εθνικής Κατηγορίας θα δώσουν δύο (2) αγώνες εκτός έδρας και ένα (1) στην έδρα τους και οι δύο (2) ομάδες της Β΄ Εθνικής θα δώσουν δύο (2) αγώνες στην έδρα τους και ένα (1) αγώνα εκτός έδρας, ως ακολούθως:
1η αγωνιστική: 1-2, 4-3
2η αγωνιστική: 3-1, 2-4
3η αγωνιστική: 3-2, 4-1.
1ος όμιλος
ΠΑΣ Γιάννινα
Ηρακλής
Αχαρναϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας
2ος όμιλος
Παναιτωλικός
Πανιώνιος
Εργοτέλης
Ζάκυνθος
3ος όμιλος
ΠΑΟΚ
Πανθρακικός
Χανιά
Ολυμπιακός Βόλου
4ος όμιλος
Παναθηναϊκός
Λεβαδειακός
Παναχαϊκή
Κέρκυρα
5ος όμιλος
Ολυμπιακός
Πλατανιάς
Παναιγιάλειος
Απόλλων Σμύρνης
6ος όμιλος
Ατρόμητος
Βέροια
Λαμία
Καλλιθέα
7ος όμιλος
Ξάνθη
ΑΕΚ
ΑΕΛ
Πανελευσινιακός
8ος όμιλος
Αστέρας Τρίπολης
Καλλονή
Κισσαμικός
Πανσερραϊκός
Η πρώτη αγωνιστική κάθε ομίλου:
1ος: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής,Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός
2ος: Παναιτωλικός – Πανιώνιος,Ζάκυνθος – Εργοτέλης
3ος: ΠΑΟΚ – Πανθρακικός,Ολυμπιακός Βόλου – Χανιά
4ος: Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός, Κέρκυρα – Παναχαϊκή
5ος: Ολυμπιακός – Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης – Παναιγιάλειος
6ος: Ατρόμητος – Βέροια, Καλλιθέα – Λαμία
7ος: Ξάνθη – ΑΕΚ, Πανελευσινιακός – ΑΕΛ
8ος: Αστέρας Τρίπολης – Καλλονή, Πανσερραϊκός – Κισσαμικός