Η Υπεροχή υποτάχθηκε στο Νέο Ικόνιο

Η Υπεροχή Τρικάλων είχε δεύτερο ρόλο στο παιχνίδι με το Ικόνιο και γνώρισε αναμενόμενη ήττα με σκορ 5-2 για την 19η αγωνιστική της Futsal Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο, το Νέο Ικόνιο προηγήθηκε στο σκορ, για να ισοφαρίσουν οι Τρικαλινοί. Η ομάδα του Περάματος σημείωσε ακόμα δύο τέρματα και το αποτέλεσμα στο 20λεπτο διαμορφώθηκε σε 3-1. Μικρό το προβάδισμα, αλλά το Νέο Ικόνιο είχε βάλει τις βάσεις για το τρίποντο που είχε μεγάλη ανάγκη, ώστε να μη χάσει έδαφος στη μάχη της 3ης θέσης.

Στο β’ μέρος, οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα και απλά η Υπεροχή μείωσε σε 5-2. Οι Κορακάκης Τ., Χονδρουδάκης Γ., Χονδρουδάκης Π., Κοντογεώργης Δ. και Κετίκογλου έβαλαν τα γκολ για το Νέο Ικόνιο, ενώ για την Υπεροχή σκόραραν οι Καυκιάς και Λάμπουρας.