Ήττα του Οργανισμού Τρικάλων στη Βέροια

Από τους Αετούς με σκορ 83-71

Τι ήθελαν κι άλλαξαν προπονητή ; Το ντεμπούτο του Καρδιτσιώτη Κρομμύδα στον πάγκο του Αθλητικού Οργανισμού  Τρικάλων συνδυάστηκε με ήττα της ομάδας στη Βέροια από τους Αετούς με σκορ 83-71. Η Τρικαλινή ομάδα ήταν μόνο στο πρώτο  δεκάλεπτο μπροστά και στη συνέχεια ακολουθούσε τους γηπεδούχους που έφτασαν δίκαια στην τελική επικράτηση. Ετσι έσπασε το  σερί 5 συνεχόμενων νικών . Η Καστοριά κατάφερε να αποδράσει από την Κατερίνη με το ροζ φύλλο αγώνα χάρη στο πολύ καλό δεύτερο δεκάλεπτο, σε έναν αγώνα που είχε όλα τα χαρακτηριστικά ντέρμπι.

Αετοί (Αλμπάνης): Δαχρέτζης 6, Σαχμπατιάν 16, Παπαδόπουλος Ι., Νικάι 3(1), Ιωσηφίδης 10(2), Μητακίδης 5(1), Μπρουκς 15(1), Γάτσος 11(1), Κόκκινος 9(1), Κούντας 7, Σαζακλίδης 1.

Οργανισμός Τρίκαλα (Κρομμύδας): Ψύρρας 13(1), Σούλκο 10(1), Δέσπος 12, Μοσχόπουλος 6(2), Ταμ Τζοελ 5(1), Γκαντιας 12(1), Λεπενιώτης 13, Ευαγγελακόπουλος.