Ισοπαλία με γκολ Γιοκέ, “κόλλησε” η Καρδίτσα

Αιολικός και ΑΕΛ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2. Σκόρερ για την ΑΕΛ ο  Πεντρόσο στο 25ο λεπτό, με τον Αιολικό να ισοφαρίζει με προσπάθεια του πρωην επιθετικού του ΑΟΤ  Κέβιν Γιόκε κάνοντας το 1-1 στο 47ο λεπτό.

Ακυρώθηκε γκολ της ΑΕΛ με τον Ογκμπόε, με τον βοηθό να σηκώνει τη σημαία για οφσάιντ, αλλά ο διαιτητής γυρίζει την φάση πίσω και δίνει φάουλ έξω από την περιοχή στο 89ο λεπτό.

Αιολικός (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μιλόγιεβιτς, Κολλαράς, Μαξιμένκο, Τριανταφύλλου, Καρανίκας, Κάτσε (90′ Καγκελίδης), Σέρνιτς (46′ Λούμανσρούμπεν), Τριανταφυλλάκος (46′ Κόρντιτς), Ενομό (46′ Γιοκέ), Ζάκαριτς (78′ Μούχαλης), Μανούσος.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου (60′ Καλουτσικίδης), Ηλιάδης, Στάμου, Μαϊδανός, Πλέγας (60′ Πατράλης), Κ. Παπαγεωργίου (60′ Κοσσονού), Αντράντα (75′ Θωμαΐδης), Πεντρόσο, Μαυριάς, Ογκμπόε.

Β ΟΜΙΛΟΣ

Το τρία στα τρία στον Β’ όμιλο έκανε η Καλαμάτα, η οποία επικράτησε 3-0 του Αιγάλεω εκτός έδρας. Δραματικό φινάλε είχε το ματς στην Λευκάδα, όπου η Ηλιούπολη ολοκλήρωσε την ανατροπή επί του γηπεδούχου Τηλυκράτη (1-2)