Φιλική ισοπαλία (0-0) για ΑΟΤ

Με δύο ενδεκάδες στο ματς

Στο φιλικό  που έγινε το μεσημέρι της Παρασκευής στο γήπεδο Κοζάνης ο ΑΟ Τρίκαλα αναδείχθηκε ισόπαλος (0-0) με την τοπική ομάδα, πάιζοντας με δύο ενδεκάδες στα ημίχρονα, αρχικά με αρκετούς νεαρούς  και κατόπιν στην επανάληψη  με  τους μεγάλους .

Σκορ πάντως δεν έγινε ενώ προέκυψε κι ο τραυματισμός του Λουκά στο τέλος. Πιο  επιθετικά ξεκίνησαν οι γηπεδούχοι αναλαμβάνοντας πρωτοβουλία στο γήπεδο.

-Στο 10΄ πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΟΤ με ασίστ του Αλεξίου στον Τσιαφίτσα ο τελευταίος έχασε μοναδική ευκαιρία.
-Στο 23΄ νέα ευκαιρία ο ΑΟΤ με τον Τσιαφίτσα που αστόχησε στο σουτ από καλή θέση.
-Στο 29΄η Κοζάνη σκόραρε με τον Αποστολίδη, το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
-Στο 32΄ο Μπολάκης έκοψε τελευταία στιγμή επικίνδυνη φάση στην Τρικαλινή εστία.
– Στο 40΄ ωραία προσπάθεια του Κοντογεώργου γύρισε στον Κορέλα η μπάλα μετά το σουτ έφυγε άουτ.
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στην Κοζάνη χωρίς γκολ. Οι γηπεδούχοι πιο κινητικοί αλλά δεν απείλησαν ιδιαίτερα, με τις καλές ευκαιρίες να έχει ο ΑΟΤ.
Αλλαγή εικόνας στην επανάληψη με τον ΑΟΤ να ανεβάζει στροφές. Ισορρόπησε μετά το 65΄η Κοζάνη και έγινε ένα δυνατό ματς κατόπιν κυρίως παιχνίδι κέντρου.
-Στο 46΄ ευκαιρία με τον Κουτσιανικούλη μετά από πάσα του Λουκά, απέκρουσε ο τερματοφύλακας η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι.
-Στο 53΄ κεφαλιά εξ΄επαφής του Θεολόγου η μπάλα πέρασε λίγο έξω σε μια πολύ καλή στιγμή για τον ΑΟΤ.
-Στο 70΄καλή επιθετική ενέργεια από πλευράς ΑΟΤ , η μπάλα πέρασε παράλληλα στο ύψος του πέναλτι, πρόλαβε και έδιωξε αμυντικός της Κοζάνης.
-Στο 75΄ απείλησαν οι γηπεδούχοι, ο Παϊτέρης ανέκοψε την προσπάθεια.
-Στο 82΄ δυνατό μαρκάρισμα δέχθηκε ο Θεολόγου, ο οποίος βγήκε για λίγο εκτός αλλά επέστρεψε στο ματς.
-Στο 85΄προσπάθεια του Ζούμα, ο Λώττας δεν πρόλαβε.
-Στο 87΄ δυνατό μαρκάρισμα δέχεται και ο Λουκάς από αντίπαλο παίκτη.
ΚΟΖΑΝΗ: Μπίντσης, Πάνος, Μωυσιάδης, Κούφας, Πιριτζάους, Ψάλτης, Βοριαζίνης, Καραγιάννης, Αποστολίδης, Παπαδόπουλος.
Έπαιξαν και οι: Καραγκιόζης, Παπανικολόπουλος, Πάτας, Μπακάλης, Ίσακσον, Αντάμης, Στόιος, Φράνκο, Τσώτσας.
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Γρηγοριάδης, Σανδραβέλης, Μπολάκης, Γκοβίνας, Κατσαντώνης, Κωστόπουλος, Κοντογιώργος, Κορέλας, Αλεξίου, Τσιαφίτσας, Μπακρατσάς.
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Παϊτέρης, Θεολόγου, Παπακώστας, Νιάρος, Κουσκουνάς, Ριζογιάννης, Λουκάς, Ζούμα, Γιοκέ, Κουτσιανικούλης, Λώττας.