Δεν τα κατάφερε η Φήκη – Ήττα αποκλεισμός στο κύπελλο

Μεγάλη φάση στο 90, αλλά δεν ήρθε ισοφάριση

Στην 2η  φάση του κυπέλλου Ελλάδας σταμάτησε η Φήκη καθώς γνώρισε την ήττα με 1-0 κι αποκλείστηκε από τον Βύρωνα Kαβάλας σε ένα ματς που θα μπορούσε να είχε διαφορετική τροπή.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στο πρώτο ημίωρο και μάλιστα η Φήκη άγγιξε το γκολ  στο 23’ με το πλασέ του Σκόνδρα που απέκρουσαν πριν την γραμμή οι αμυντικοί . Στη συνέχεια   Βύρων  Καβάλας πήρε προβάδισμα με τον Ναουμίδη που έγραψε το 1-0 στο 35ο λεπτό.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρια. Aρχικά  στο 56′ σε σουτ του Καρίπογλου ενώ στο 88′  και πάλι στάθηκαν άτυχοι όταν ο Παντελίδης πλάσαρε στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο του Ντάσκα.

Στο 90′ ο Σκόνδρας βγήκε φάτσα με τον αντίπαλο γκολκίπερ  όμως δεν μπόρεσε να τον νικήσει και να δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει  κι έτσι ο ΠΟΦ αποκλείστηκε  και στρέφει την προσοχή του στην προετοιμασία για το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής.

Η ενδεκάδα της Φήκης : Ντάσκας , Γιαννούλας, Τζέλης , Δρόσος, Σκόνδρας Γ., Καλαμαράς, Μακρής, Σκόνδρας Ν., Ιωάννου, Γκαντιάς , Γ. Νικλητσιώτης .