Σπουδαία νίκη για τον ΑΟΤ futsal

5-4 τη Λάρισα πέρασε 3ος λίγο πριν τα πλέι οφ

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια να πλασαρστεί στην 3η θέση της κανονικής περιόδου στον Β όμιλο της Futsal League, σημείωσε η ομάδα σάλας του ΑΟ Τρίκαλα, ενόψει των αγώνων πλέι οφ που θα ακολουθήσουν για την άνοδο στην Α Εθνική .
Στα πλέι οφ παίζουν οι 4 πρώτες ομάδες από τους 2 ομίλους ως εξής
Α1-Β4
Α2-Β3
Β1-Α4
Β2-Α3
Η Τρικαλινή ομάδα επικράτησε της Λάρισας με σκορ 5-4 και έτσι πέρασε στην 3η θέση της βαθμολογίας στην προτελευταία αγωνιστική.
Την τελευταία αγωνιστική ο ΑΟΤ έχει ρεπό, αλλά έχει να δώσει έναν αγώνα που εκκρεμεί με τον Αδέσποτο Αθηνών. Αγώνα λιγότερο έχει και η Λάρισα η οποία θα παίξει δύο ματς ακόμη όπως και ο Αδέσποτος. Αναλυτικά τα επόμενα ματς είναι:
7 ΑΕ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΑΛΙΜΟΥ 40-79 5
Στο παιχνίδι με την ομάδα της Λάρισας, ο ΑΟΤ προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-1 με 2 γκολ του Γάτσιου στο 16΄ και 17΄, ενώ στο 7′ προηγήθηκε η φιλοξενούμενη ομάδα.
Ντέρμπι και το Β μέρος . Στο 22΄ η Λάρισα έκανε το 2-2, πάλι ο Γάτσιος έβαλε μπροστά τα Τρίκαλα στο 23΄σε 3-2 και ξανά ισοφάριση για την ομάδα της Λάρισας στο 28΄.
Ακολούθησαν δύο γκολ για τον ΑΟΤ από τον Διβανέ στο 33΄ και τον εκπληκτικό Γάτσιο στο 35΄ ο οποίος έκανε 4 τα προσωπικά του τέρματα και για το 5-3 υπέρ της ομάδας των Τρικάλων για να κλείσει το σκορ στο 5-4 με γκολ της ομάδας της Λάρισας στο τελευταίο λεπτό.
Η σύνθεση του ΑΟΤ (προπ. Γιώργος Λουλές) Λαφαζάνης, Σαρακατσάνος, Διβανές, Στάμος, Καμπέρης, Νικολούσιος, Γάτσιος, Γκίτσας, Αλεξόπουλος, Κουμπής, Χριστάκης, Ράπτης, Καρράς.