Περίπατος Ικάρων στον Παλαμά

Ανετο απόγευμα πέρασαν  οι Ικαροι στην έδρα των Τιτάνων και δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν το ροζ φύλλο από την αναμέτρηση της Κυριακής κερδίζοντας μάλιστα με 72-91

Οι kιτρινοι κυριάρχησαν από τα πρωτα λεπτά, προηγήθηκαν με 18-26  στο δεκάλεπτο , ενώ στην δεύτερη περίοδο άνοιξαν την ψαλίδα φτάνοντας στο εντυπωσιακό 29-52,με τη λήξη του ημιχρόνου. Με τόσο μεγάλη διαφορά το ματς δεν είχε επιστροφή για τους Τιτάνες που αποδέχτηκαν νωρίς την ήττα τους. Την επόμενη Κυριακή   16η αγωνιστική οι Ικαροι θα υποδεχθούν  τον Ολυμπιακό Βόλου ψάχνοντας μόνο το ροζ φύλλο

Τα δεκάλεπτα: 18-26, 29-52, 50-77, 72-91.
Τιτάνες: (Γκουγκουτούλης) Γκογκίδης 16(1), Φαλλαγας, Μπακιαβέλος, Τσαταλας 23(2), Σφακιανος 12(1), Ξένος 8(2), Φαλιακης 3(1) Μακρής 4, Σκουφεζης 7.
Ικαροι: (Σδράκας) Φρύδας, Βλάχος 13, Κολότσιος 7, Κρεμμύδας, Κατσαρές 20(3), Τζορμπατζάκης 5(1), Μέξης 16, Μπάρδας, Μακρής 10, Γκιουλέκας 20(5).