Η Καλλονή “κόλλησε” στο 0-0 με την Αναγέννηση Καρδίτσας
Η ομάδα της Λέσβου δεν κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στην Football League, αφού στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής έμεινε στο 0-0 με την Αναγέννηση Καρδίτσας.
Οι γηπεδούχοι έχασαν τη σπουδαιότερη ευκαιρία τους στο 60′, όταν ο Φράγκος με σουτ από τη μικρή περιοχή δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα. Στο 86′ ο Κέρι δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα, ενώ στο 91′ από κόρνερ του Παραΐμπα, ο Πρίφτης έκανε λάθος εκτίμηση, έχασε τη μπάλα και οι αμυντικοί έδιωξαν πάνω στη γραμμή.
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ (Δημήτρης Γαβαλάς): Ταΐρης, Ζουλιώτης, Ευαγγελιδάκης, Σάββα, Αποστόλου, Ντάλλας (55′ Λαμπράκης), Γιουκαρής (83′ Σοφιάνης), Γιώργου, Παραΐμπα, Φράγκος (69′ Κέρι), Μπουρντουζάν.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Τσόπελας, Δημόπουλος, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Φέτσης (66′ Ζδράβος), Σμίλτος (85′ Υφαντής), Καραγιάννης, Μπλέντι, Τσιλούλης, Τζέκος (90’+2′ Ντιατά).
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Πολυχρονιάδης (Αν. Αττικής)
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 7ΗΣ ΣΤΡΟΦΗΣ
Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου
Κισσαμικός – Αιγινιακός 1-0 (57′ Τσερκέζος)
Αχαρναϊκός – Αγροτικός Αστέρας 2-1 (45 +1′, 56′ Ματσούκας – 72′ Ταϊανάν)
Πανελευσινιακός – Σπάρτη 1-1 (50′ Τσούπρος – 27′ Ηλιόπουλος)
Απόλλων Σμύρνης – Πανσερραϊκός 1-0 (48′ Πετρόπουλος)
Λαμία – Καλλιθέα 1-0 (47′ Όμο)
Τρίκαλα – Πανθρακικός 3-0 (18′ Κουσκουνάς, 44′ Λεάντρο, 89′ Τζάκσον)
ΟΦΗ – Παναιγιάλειος 1-0 (52‘ Όγκμποε)
Άρης – ΑΟ Χανιά 2-1 (40′ Τάτος, 91′ Καπνίδης – 20′ Ζέρης)
Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου
Καλλονή – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Λαμία 19
2. Άρης 17
. Απόλλων Σμύρνης 17
4. Αχαρναϊκός 14
. ΟΦΗ 14
6. Αγροτικός Αστέρας 13
7. Σπάρτη 11
8. Τρίκαλα 10
. Πανσερραϊκός 10
. Κισσαμικός 10
11. Πανθρακικός 8
12. Αν. Καρδίτσας 7
13. Αιγινιακός 5
. Παναιγιάλειος 5
15. ΑΟΧ 4
16. Καλλονή 4
17. Καλλιθέα 3
18. Πανελευσινιακός 1
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8Η)
Τετάρτη 4 Ιανουαρίου
Κισσαμικός – Απόλλων (15:00)
Πανσερραϊκός – Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Σερρών)
Αιγινιακός – Καλλονή (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)
Αγροτικός Αστέρας – ΟΦΗ (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο «Δ. Κοντικάκης»)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Πανελευσινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
Παναιγιάλειος – Λαμία (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Σπάρτη – Τρίκαλα (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Πανθρακικός – ΑΟ Χανιά (15:00, ΔΑΚ Κομοτηνής)
Καλλιθέα – Άρης (17:00 ΕΡΤ3, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)