“Διπλό” στη Ναύπακτο ο Διγενής Νεοχωρίου

Κέρδισε 0-2 τον ουραγό Αστέρα

Μόνο  νίκη ήθελε ο Διγενής Νεοχωρίου στη Ναύπακτο για  να κρατήσει “ζωντανές”  τις λιγοστές  ελπίδες του για παραμονή στη Γ’  Εθνική . Το σωματείο της Οιχαλίας κατάφερε τελικά να περάσει με 0-2 από την έδρα του ουραγού Αστέρα, ανέβηκε  στην 12η θέση  και τουλάχιστο θα συνεχίσει να κυνηγά το όνειρο του, αν και τα περιθώρια πλέον είναι πολύ στενά.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Νεοχωρίτες είχαν κόντρα άνεμο σκαι  δυσκολεύτηκαν αρκετά, οπότε το 0-0 ήταν το αναμενόμενο αποτέελσαμ. Ωστόσο λίγο με την έναρξη του δεύτερου  μέρους η ομάδα της Οιχαλίας  άνοιξε το σκορ και προηγήθηκε 1-0 με το γκολ του Μαλάκου στο 47ο λεπτό.  Η νίκη του Διγενή κλείδωσε στο 65’ όταν ο Καλτσάς πέτυχε και το 0-2 εδραιώνοντας την υπεροχή τους Νεοχωρίτικης ομάδαςΗ ομάδα του Νεοχωρίου ολοκλήρωσε τον Α Γύρο  με 2 νίκες, 5 ισοπαλίες και 6 ήττες.