Trikala Basket: Nικητές στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής

Τα εύκολα δύσκολα έκανε στο τέλος του ντέρμπι η Trikala Basket  και αντί  για νίκη με διαφορά,  πήρε νίκη στον πόντο επί του Βίκου Ιωαννίνων με  75-74. Το Τρικαλινό συγκρότημα στην αρχή βρέθηκε να κυνηγά το σκορ όμως μετά την 3η περίοδο πέρασε μπροστά,πήρε διαφορά 10 πόντων και στα τελευταία 2 λεπτά υπέπεσε σε πολλά λάθη χάνοντας ευκαιρία να πάρει άνετη νίκη

Με τη νίκη τους αυτοί οι παίκτες του Χάρη Φόρου απέδειξαν ότι φέτος η ομάδα είναι φτιαγμένη για μεγάλα πράγματα.

Τα δεκάλεπτα 25-28  , 43-45  65-69,75-74

Trikala Basket: (Φόρος) Μήνου 12(4), Κολότσιος 3, Παπαχρήστος 14(2, 10 ριμπ), Βαζούκης 2, Μοσχόπουλος, Ράπτης 16, Μπουργανός 5(1), Τριανταφύλλου 3(1), Ψύρρας 3(1), Δέσπος 9 (5 ριμπ), Βαβάτσικος 8, Νέσσης.
Βίκος: (Κωστόπουλος) Αναγνωστάκης 20(6), Μαυρογιάννης 8(2), Ιωανανίδης 2, Τσιλούλης 16(1), Πάτρας 6(1), Καλαμπάκας 21(2), Σταυρόπουλος 1, Δήμος, Αντωνίου, Λαμπρόπουλος, Βράκας, Κοτσανός.