H AEK καθάρισε 2-0 τον ΠΑΟΚ-Αποτελέσματα

Η ΑΕΚ επικράτησε με σκορ 2-0 του ΠΑΟΚ, στην κατάμεστη OPAP Arena, για την 10η αγωνιστική της Super League.

Η Ένωση που ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο τμήμα του ματς, ευτύχησε να προηγηθεί με τον Λιβάι Γκαρσία στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης, γκολ το οποίο προήλθε από ομαδική πίεση στην άμυνα των Θεσσαλονικιών.Στο β’ ημίχρονο οι «κιτρινόμαυροι» είδαν τον Ελίασον να μπαίνει στην περιοχή, να γυρίζει τη μπάλα στον Γκατσίνοβιτς και αυτός αφού κοντρόλαρε τελείωσε τη φάση για το 2-0 στο 61′.

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα, Βίντα (89΄ Μήτογλου), Μουκουντί, Μοχαμάντι, Σιμάνσκι, Ελίασον (82΄ Άμραμπατ), Γκατσίνοβιτς (82΄ Μάνταλος), Πινέδα (74΄ Γιόνσον), Αραούχο (89΄ Γαλανόπουλος), Γκαρσία

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Κούρτιτς (66΄ Ελ Καντουρί), Ντάντας (66΄ Σβαμπ), Νάρεϊ (67΄ Μπίσεσβαρ), Αουγκούστο, Κωνσταντέλιας (79΄ Κουαλιάτα), Ολιβέιρα.